• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

11 квітня – всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Ця дата вибрана не випадково. Адже саме 11 квітня народився англійський лікар Джеймс Паркінсон, який у 1817 році описав «тремтливий параліч».

Наразі у світі налічується понад 4 млн хворих. Його частота коливається від 60 до 140 осіб на 100 тисяч населення, число хворих значно збільшується серед представників старшої вікової групи.  Ранніми неспецифічними ознаками хвороби Паркінсона є загальна слабкість, ригідність м’язів, відчуття сповільненості і порушення виконання звичних щоденних рухів (одягання, вживання їжі, гоління), закрепи, зміни особистості (депресія, тривожність), уповільнене мислення, коливання настрою.

Як розповів лікар-психіатр ВП «Обласна консультаційна психоневрологічна поліклініка зі стаціонаром №2» КП «Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім. О.Ф.Мальцева» Кирило Чумаков захворювання починається поступово, його сам пацієнт часто не помічає.

Це повільно прогресуюче хронічне неврологічне захворювання притаманне особам літнього віку. Клінічно проявляється порушенням координації рухів, тремором кінцівок. Хвороба Паркінсона відноситься до первинного або ідеопатичного паркінсонізму.

Походження хвороби Паркінсона залишається досі до кінця не вивченим.  Серед причин розглядаються поєднання кількох факторів: старіння, спадковість, вплив деяких токсичних речовин, вірусні інфекції, атеросклероз судин головного мозку, черепно-мозкові травми, тривалий прийом ліків (нейролептиків, резерпіновмісних препаратів).

Розрізняють також вторинний паркінсонізм, що може бути бумовлений різними причинами. Поняття "паркінсонізм" застосовується до будь-якого синдрому, при якому спостерігаються характерні для хвороби Паркінсона неврологічні порушення.

Наразі хвороба Паркінсона залишається невиліковною. Однак вчасне лікування дозволяє впоратися зі значними проявами цього захворювання. Медикаментозне лікування включає в себе специфічні антипаркінсонічні препарати. Останнім часом практикуються хірургічні методи лікування. Лікування хвороби Паркінсона повинно бути комплексним, із застосуванням масажу, лікувальної фізкультури, голковколюванням. Обов'язкова посильна активність. Ліжко - ворог паркінсоніка!

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk