Previous Next

Близько 30 колективів із Полтавщини з’їхалися на обласний марш-парад духових оркестрів

Надрукувати

У Полтаві вулицею Соборності пройшов обласний-марш парад духових оркестрів із нагоди відзначення 73-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні. На дійство з’їхалися 27 колективів із різних куточків краю.

Вони представили на розгляд журі підготовані музичні програми. Глядачі, яких чимало зібралося поглянути на дійство, підтримували учасників, гучно їм аплодуючи. Після завершення марш-параду на Театральній площі відбулося нагородження колективів і свято духової музики.

– Департамент культури і туризму облдержадміністрації спільно з обласним Центром народної творчості та культурно-освітньої роботи 37 раз проводить це чудове дійство. Цілий рік готуються самодіяльні і професійні колективи, щоб взяти участь у такій події. Ми одержали до 30 заявок, 27 колективів приїхали. Захід профінансований з обласного бюджету. Для переможців і призерів підготували подарунки. Як правило, вручали символічно кубки, а нині вирішили підійти до цього питання практичніше, щоб колективи одержали від обласної влади речі, які стануть їм у нагоді в музичній діяльності. Дякуємо всім колективам за репертуар: сьогодні чуємо мелодії не лише військової тематики, а й різнопланові складні програми. Це справжній фестиваль духової музики, – зазначила директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко. – Не можемо не проводити це свято. У неділю напередодні 9 травня має традиційно відбутися обласний марш-парад духових оркестрів. Нині веде колону духовий оркестр військової частини А 3990, який понад три роки бере участь у заході. Приємно, що долучаються представники об’єднаних територіальних громад.

Лауреатів дипломів І, ІІ, ІІІ ступенів було кілька, адже журі окремо оцінювали професійні та самодіяльні колективи окремо. Дипломи за участь у конкурсі одержали всі учасники марш-параду.

Із-поміж декількох колективів дипломи ІІ ступеня одержали народний аматорський духовий оркестр «Подільські козаки» Подільського сільського будинку культури Білоцерківської об’єднаної територіальної громади й народний аматорський духовий оркестр Круподеринського сільського будинку культури Оржицького району.

– Беремо участь в обласному марш-параді з 2008 року, проте вперше приїхали як представники об’єднаної територіальної громади, – двадцять музикантів оркестру й десять танцівників. Програму обирали, щоб сподобалася всім. Вирішили, що потрібно використовувати аранжування земляків. Зокрема виконали два аранжування нашого краянина заслуженого працівника культури України Віктора Шарого «Ветерани завжди в строю» і козацький марш «Гей соколи» із кінофільму «Вогнем і мечем». Приємно, що на марш-парад приїхали більше колективів, ніж раніше. Це радує мене як керівника, бо духова музика як мистецтво не зникає з терен України. Я тільки за відродження й розквіт мистецтва, щоб до нього долучалися якомога більше діток, – розповів керівник народного аматорського духового оркестру «Подільські козаки» Подільського сільського будинку культури Білоцерківської об’єднаної територіальної громади Володимир Вишар.

– Ми вже всьоме на обласному марш-параді. Традиційно виборюємо другі-треті місця, без призу додому не повертаємося. У місцевій Круподеринській школі – шістдесят учнів, то п’ятдесят із них грають у духовому оркестрі. Дорослих у колективі – лише п’ятеро. Із другого класу навчаємо дітей грати на духових інструментах. Добре, що сільський Будинок культури розташований поряд зі школою: діти беруть інструменти й відразу після навчання йдуть на репетиції. До марш-параду ми готувалися більше місяця, а останні два тижні – щодня, – зазначив керівник народного аматорського духового оркестру Круподеринського сільського будинку культури Оржицького району Костянтин Кривенко.

Дипломами першого ступеня нагородили оркестр духових та ударних інструментів Полтавського музичного училища імені М.В. Лисенка, народний аматорський дівочий духовий оркестр «Роксолана» Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка, зразковий аматорський духовий оркестр Полтавської музичної школи №1 імені П.І. Майбороди, міський (муніципальний) духовий оркестр міста Горішні Плавні, народний аматорський духовий оркестр Оржицького районного будинку культури, народний аматорський Глобинський міський духовий оркестр «Орфей» Глобинського міського будинку культури й міський духовий оркестр «Полтава». Артисти останнього на чолі з керівником – заслуженим артистом України Едуардом Головашичем показали майстер-клас гри на духових інструментах для всіх колективів і глядачів на Театральній площі Полтави.