• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році

 Хто має право на отримання разової грошової допомоги до 5 травня?

Надання разової грошової допомоги до 5 Травня передбачено Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». Отже, виплату зазначеної допомоги отримають особи, які набули статуси, відповідно до вказаних Законів, до 5 травня року, в якому здійснюється виплата допомоги.

 В яких розмірах буде проведено виплату допомоги?

Разова грошова допомога виплачується у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

19 лютого 2020 року  постановою Кабінету Міністрів України № 112 затверджені розміри разової грошової допомоги до 5 травня на 2020 рік.

У поточному році допомога надаватиметься у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

- I група    – 4 120 гривень;

- II група   – 3 640 гривень;

- III група  – 3 160 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 390 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 120 гривень;

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 900 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 570 гривень.

 Ким проводиться виплата допомоги до 5 травня та чи потрібно подавати додаткові документи для її отримання?

Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня здійснюється Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області за списками наданими:

- Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією, Державною податковою службою, Державною митною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями -  щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України;

- Пенсійним фондом України — щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.

Подавати будь-які додаткові документи до управлінь соціального захисту населення не потрібно.

Районними управліннями соціального захисту населення та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проведена вся підготовча робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня  особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та жертвам нацистських переслідувань.   

 У разі якщо особа не отримала грошову допомогу до 5 травня 2020 року чи втрачає право на її виплату?

Особи, які не отримали разової грошової допомоги але до 5 травня поточного року набули статусу згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» чи Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», мають право звернутися до територіального управління соціального захисту населення за місцем реєстрації для її отримання до 30 вересня поточного року.

Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk