У трьох жителів Полтавщини зафіксовані підозри на коронавірусну інфекцію, експрес-тести у них негативні

Надрукувати

Станом на ранок 30 березня в Полтавській області лабораторно підтверджений 1 випадок захворювання на коронавірус – у 68-річної жительки Кременчука. Про це розповів під час брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 на Полтавщині голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. У жительок Полтави та Кременчука, у яких раніше експрес-тести показали коронавірус, ПЛР-тести його не підтвердили.

Очільник області зазначив, що у трьох жителів регіону зафіксовані підозри на коронавірусну інфекцію: у 2 жінок із Кременчука – 34 і 69 років, жительки Горішніх Плавнів – 29 років.

«Усі підозрювані на коронавірус перебувають в інфекційних стаціонарах, експрес-тести у всіх трьох – негативні. Всім проводиться дослідження ПЛР-методом у нашому обласному лабораторному центрі, очікуємо результати. Лише ці тести можуть підтвердити або спостувати наявність вірусу COVID-19», – повідомив Олег Синєгубов.

Очільник області розповів, що стан 68-річної жінки, у якої лабораторно підтвердили коронавірус, дещо погіршився.

«Їй скорегували лікування. Надалі вона продовжує перебувати під повним наглядом фахівців. Вона досі знаходиться в окремому інфекційному боксі «Лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька». У її доньки експрес-тест не показав коронавірус, у неї відсутні симптоми, показань для проведення ПЛР-тестів немає. Помешкання жінки, її під’їзд та навколишню територію продезінфікували», – зазначив Олег Синєгубов.

Додав, що 24 хворих та 9 співробітників пульмонологічного відділення «Кременчуцької першої міської лікарні імені Богаєвського», де лікувалася хвора до того, як у неї діагностували коронавірус, були протестовані за допомогою швидких тестів. Результати негативні. 28 березня після огляду п’ять пацієнтів були виписані для доліковування в режимі стаціонару вдома під наглядом сімейних лікарів. Нині показань для проведення ПЛР-тестів співробітникам або іншим хворим немає. За їх станом здоров’я спостерігають.

Олег Синєгубов повідомив, що станом на 30 березня на самоізоляції в області перебувають 2048 людей – переважно це громадяни, які повернулися з-за кордону. Вони під наглядом сімейних лікарів.

«Вкотре звертаюся до самоізольованих – не порушуйте режим карантину, не наражайте на небезпеку своїх близьких, рідних і оточення, – сказав Олег Синєгубов. – Вкотре наголошую – довіряйте тільки офіційним джерелам інформації. Є сайт МОЗ, мої сторінки у Фейсбук та Телеграм, сайт Полтавської ОДА».