• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Ми за використання технологій, що якнайменше завдають шкоди екології», – Євген Греков

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрівся із керівниками й фахівцями у сфері геології та екології ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування». Робоча зустріч стала продовженням попередньої, що відбулася в облдержадміністрації. Цього разу порушили питання щодо поводження з відходами буріння й отримання спецдозволів на користування надрами.

Фахівці підприємства поділилися досвідом по утилізації бурового шламу. Сервісні компанії, що сьогодні існують на ринку та надають послуги у цій сфері, пропонують лише вивезення бурових відходів на спеціалізовані полігони в Полтавській та Харківській області – Деївське сміттєзвалище, що біля Кременчука, та сміттєзвалище у селі Смирнівка Харківської області. Проте Деївський полігон переповнений, вивіз відходів в інші регіони – це великі витрати. Працівники «Полтавагазвидобування» вперше в Україні застосували технологію «фільтрувальний басейн», за допомогою якої, здійснюється розділення бурових відходів на тверду й рідку фракції безпосередньо на буровій із метою повторного використання відділеної води для приготування бурового розчину на інших свердловинах. Тверда фракція – сухий зневоднений залишок –може застосовуватися як підсипні ґрунти при будівництві доріг, пересипний ґрунт для рекультивації сміттєзвалищ. Шукають й інші шляхи використання.

«Застосування цієї технології важливе для екології, адже відходи буріння обробляються, їх можна повторно використати. На території області, дійсно, є проблема з місцями для утилізації відходів буріння. Заборон щодо поводження із відходами багато, а ось рішень, як із цієї ситуації вийти ефективно, недостатньо. Підприємство пропонує використати оброблені відходи полігонам твердих побутових відходів (ТПВ) для пересипання сміття, рекультивації, але полігони відмовляються, аргументуючи, що це все одно відходи і підприємство має платити кошти за їх утилізацію. Але ж йдеться не про утилізацію, а про допомогу у виконанні технологічних вимог з облаштування полігонів. Тобто виходить, що підприємство надає полігонам те, що їм потрібно, та ще має за це їм заплатити», – розповів Євген Греков.

Зазначив, що облдержадміністрація включиться у вирішення питання з полігонами.

«Підтримаємо «Полтавагазвидобування» й у використанні новітніх способів обробки відходів буріння. Ми за використання технологій, що якнайменше завдають шкоди екології. У застосуванні нових методів є перспектива використання перероблених відходів на потреби в інших напрямках, зокрема для рекультивації відпрацьованих кар’єрів. Пропрацюємо механізм. Тут потрібна співпраця компанії та органів місцевого самоврядування, на території яких розташованізанедбані кар’єри», – додав Євген Греков.

Обговорили на зустрічі й питання, з якими стикається підприємство у ході одержання спецдозволів на користування надрами, зокрема, відмови у розширенні меж дії спецдозволів, факти геологічного рейдерства, коли на одну й ту ж ділянку видаються два спецдозволи двом підприємствам, але на різну глибину буріння.

«Домовилися, що підприємство надасть детальну інформацію за цими фактами. Проаналізуємо її. Залучимо правоохоронні органи. Проблемні питання у сфері видачі спецдозволів знижують можливість росту видобутку газу на території Полтавщини, крім того це впливає на рівень сплати податків. Видобувні підприємства в області мають працювати ефективно, адже це складова енергонезалежності країни. У межах повноважень допоможемо їм у вирішенні проблемних питань», – зазначив Євген Греков.

«Одним із основних завдань компанії «Укргазвидобування» є мінімізація впливу виробничих процесів на навколишнє середовище. З цією метою наше підприємство постійно запроваджує передовий досвід та новітні технології у сфері збереження довкілля. От і сьогодні одним із пріоритетних курсів компанії є курс на безамбарний спосіб буріння свердловин, який передбачає вторинне використання бурових відходів у народному господарстві. Але, на жаль, при виконанні цих завдань ми зіткнулися з рядом питань, які неможливо виконати самотужки. І тому ми дуже вдячні керівництву ОДА за те, що відгукнулися на наші проблеми, які є спільними і для решти газовидобувних компаній, що працюють на теренах області, та виявили готовність допомогти у вирішені цих питань. Дуже сподіваємось на те, що порядок дій, намічений на зустрічі, отримає втілення у життя та дасть змогу не тільки зберегти довкілля, а і розумно та виважено підійти до раціонального використання природних ресурсів», – зазначив директор ГПУ «Полтавагазвидобування» Олександр Олексенко.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk