Бізнес Полтавщини надав понад 180 мільйонів гривень для боротьби з коронавірусом

Надрукувати

У зв’язку з поширенням коронавірусу в Україні підприємці та приватний сектор виділять більше180 млн гривень для закупівлі матеріалів і обладнання для ефективного лікування вірусних інфекцій у лікарнях Полтави та Полтавської області.

Підприємці регіону є лідерами серед інших областей щодо надання допомоги.
Про це на брифінгу повідомив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.
«Це засоби захисту для лікарів та правоохоронців, медичне устаткування, апарати штучної вентиляції легень, монітори для слідкування за станом пацієнта та інше обладнання», – сказав Олег Синєгубов.
Також Полтавщина вже отримала систему для ампліфікації в реальному часі Rotor-Gene Q MDx 5Plex. QIAGEN. За допомогою цієї системи проводяться обстеження змивів із носоглотки осіб із підозрою на COVID-19, що дозволяє встановити пацієнтам остаточний діагноз.
Вартість системи – 600 тисяч гривень. Придбав це обладнання для потреб закладів охорони здоров’я Полтавської області Всеукраїнський благодійний фонд HELPGROUP. Очолює фонд Давид Джалагонія.
Очільник області наголосив, що обласна влада координує всі дії.
«Було проаналізовано всі потреби, їх надали підприємцям. Залежно від цих потреб вони закуповують необхідне обладнання та засоби захисту», – додав Олег Синєгубов.
Також найближчим часом буде оголошено тендери для проведення централізованих закупівель. Із місцевих бюджетів на боротьбу з COVID-19 виділено більше 85 млн грн.
Нагадаємо, станом на сьогодні в області немає жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірус. На самоізоляції перебувають 1740 людей. Переважно це громадяни, які повернулися з-за кордону. Вони перебувають під наглядом сімейних лікарів.