• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві вшанували Самійла Величка

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася ІV наукова конференція «Село Жуки – батьківщина літописця Самійла Величка». У заході взяли участь науковці та краєзнавці з Полтави, Опішні й Харкова. Це четверта щорічна конференція, присвячена 300-річчю «Літопису» Самійла Величка.

Говорили про козацьку спадщину в «Літописі» Самійла Величка, козацьку історію Полтавщини та значення козацької Переволочної.

Як розповів директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко, конференція ювілейна й завершує цикл конференцій, присвячених літописцю.

 «Це знакова постать для української історії. Самійло Величко наш земляк. Полтавці в цих чотирьох конференціях присвятили йому близько сотні доповідей та понад сотню наукових праць, які збагатили величкознавство в цілому та історію Полтавщини кінця XVII – початку XVIII століття. Сьогодні заплановано пів сотні доповідей», – сказав Олександр Супруненко.

«Літопис» Величка цікавий ще тим, що чимало історичних подій, що мали доленосне значення для України, відбулися на Полтавщині.

«Самійло Величко досліджував події початку громадянського протистояння в Україні. Воно пов’язане з виступами Мартина Пушкаря, за підтримки Московії, супроти гетьманської влади Івана Виговського.   Ці події відбувалися на теренах Диканського району та Полтави. Цікавим є й село Переволочна Кобеляцького району. Воно було південним форпостом Гетьманщини. Це була стратегічна територія, через яку проходив  шлях на Запорізьку Січ, Правобережжя та Крим. Тому знайшло своє відображення на сторінках «Літопису», – розповіла заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» Людмила Шендрик.

Заходи, приурочені 300-річчю «Літопису» Самійла Величка, продовжать у травні в селі Жуки. Там проведуть святкування.

У жовтні в Полтаві презентують перевидання «Літопису» Самійла Величка».

«Фінансування здійснюватимуть через Український культурний фонд. Видання готує Інститут історії України Національної академії наук», – сказав Олександр Супруненко.

Крім того,  в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація конверта та місцевої марки, присвяченої «Літопису» Самійла Величка.

 

 

Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png
konjur.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk