• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Депутати Полтавської обласної ради не проголосували за звернення до Президента щодо розміщення евакуйованих у Нових Санжарах

Обговорення ситуації про розміщення в медичному центрі Нацгвардії «Нові Санжари» українців, евакуйованих із міста Ухань, 21 лютого продовжилося в сесійній залі Полтавської обласної ради. Там відбулася тридцята позачергова сесія сьомого скликання.

У засіданні взяли участь 46 депутатів із 83, голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, народні депутати України Костянтин Касай, Анастасія Ляшенко та заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, який перебував безпосередньо на місці сутичок у Нових Санжарах і заспокоював людей, звернувся до депутатів із роз’ясненням ситуації.

«Про те, що евакуйованих із Китаю українців буде розміщено у Нових Санжарах, я дізнався лише зранку 20 лютого. І відразу виїхав туди. Люди вже протестували і були певні, що до них везуть інфікованих громадян, – розповів Олег Синєгубов. – Довелося разом із медиками заспокоювати місцевих жителів, пояснювати їм, що Новим Санжарам нічого не загрожує, до них їдуть здорові українці, усі заходи безпеки вжиті. Число протестувальників сягало 700-800 осіб. Поведінка окремих полтавців просто вражала, замість допомоги евакуйованим ми побачили те, за що соромно всій країні. За їхніми діями стояли певні маніпулятори, які підбурювали людей, постачали техніку для порушення громадського порядку».

За інформацією начальника ГУНП у Полтавській області Івана Вигівського, за фактами сутичок у Нових Санжарах відкрито 5 кримінальних проваджень.

Були затримані 24 особи, всі місцеві жителі. За медичною допомогою звернулися 9 поліцейських та одна цивільна особа: поліцейським розбили шоломи і виламували пальці. Один працівник Нацполіції постраждав серйозно, йому каміння потрапило в око.

На сесії Полтавської облради депутати також мали можливість поставити питання представнику Уряду України – заступнику Міністра охорони здоров’я Віктору Ляшку. Найбільше питань було щодо причин обрання медичного центру в Нових Санжарах місцем евакуації.

«Перед тим, як евакуювати українців із Китаю, був вивчений досвід 17 країн, які вже це зробили. Ми розуміли, що буде дуже багато питань і паніки, й до останнього намагалися не розголошувати місце дислокації. Обирали не медичний заклад закритого типу, а санаторій з охороною, бо ще раз наголошую – люди приїхали здорові. Вони вже пройшли карантин у Китаї, а тепер 14 днів мають знаходитися в обсервації. А вона не передбачає лікування. Якщо в евакуйованих людей з’являться будь-які симптоми хвороби, їх все одно бригада з медичних катастроф відвезе до інфекційного ізолятора, який є в кожному обласному центрі. Повірте, нема приводу панікувати. У санаторії є можливість знезаражати стічні води, хоча й відомо, що коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом», – запевнив Віктор Ляшко.

Після обговорень ситуації, що виникла навколо Нових Санжар, депутати три рази намагалися проголосувати за звернення до Президента України Володимира Зеленського «Про розміщення в медичному центрі Національної гвардії України громадян, евакуйованих з м. Ухань (КНР)», але не набралося більшості голосів.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk