• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Олег Коваль: «Усі дитячі будинки країни стануть медичними закладами»

В Україні 38 дитячих будинків, що належать до сфери управління МОЗ, стануть на 100% медичними чи реабілітаційними. Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль на селекторній нараді з питань влаштування дітей у сімейні форми виховання. У нараді взяли учать заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, працівники Департаменту соціального захисту населення, Департаменту охорони здоров’я та служби у справах дітей облдержадміністрації.

«У результаті медичної реформи на дитячі будинки, в яких живуть діти до 3 років, чекає трансформація. Вони не зникнуть, а всі стануть медичними закладами, тобто в них перебуватимуть хворі діти, ті, що потребують реабілітації, – повідомив Олег Коваль. – Тобто здорові діти з цих закладів мають бути влаштовані в сім’ї, будинки сімейного типу чи патронатні родини».

Заступник міністра соцполітики дав доручення регіонам провести детальний аналіз щодо дітей із цих закладів: за статусом, станом здоров’я. Через два тижні в Києві відбудеться нарада щодо створення патронатних сімей в областях. Олег Коваль розповів, що Міністерство працює над змінами системи патронатного виховання, зокрема спрощення процедури створення патронатних сімей і запровадження дієвого механізму контролю за умовами перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя.

«Інтернати та будинки дитини не випадково ми називаємо місцями несвободи. Маємо усвідомити, що гарних інтернатів немає ніде. Ця система виховання застаріла та травмуюча для дитини до 3 років, – розповів Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба. – Нема жодного регіону в Україні, який би не зміг створити належні умови виховання для дітей із цих закладів поза дитячими будинками. Якщо брати статистику, то майже 600 дітей за рік повернуті батькам; більшість вихованців дитбудинків влаштовані в сімені форми виховання. Але в деяких областях за 2019 рік не з’явилося жодної патронатної сім’ї, тому над цим треба працювати».

На Полтавщині вже створено 4 патронатні сім’ї, які тимчасово опікуються дітьми, що потрапили у складні життєві обставини. За 2019 році через них пройшло 23 дитини: деякі повернулися в біологічну сім’ю, а деяким дітям, за результатом патронату, надали статус для усиновлення та влаштування у сімейні форми виховання. Нині в патронатних сім’ях Решетилівського, Козельщинського, Хорольського та Диканського районів перебуває 4 дитини.

Довідка

У Полтавській області є один заклад МОЗ – Кременчуцький обласний спеціалізований будинок дитини. У ньому перебуває 110 дітей до 6 років: 64 сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, ще 46 малюків потрапили в дитячий будинок за заявою батьків.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk