220 мільйонів гривень планують виділити на будівництво об’єктів на Полтавщині

Друк

Про стан будівництва об’єктів у регіоні розповів під час пресконференції голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

«Президент України Володимир Зеленський оголосив 2020-ий Роком будівництва. Це для нас також пріоритет. Залучаємо кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Зі 180 мільйонів гривень, які були виділені на область торік, освоїли лише половину. Це незадовільний результат. Невикористані кошти відповідно повертаються до державного бюджету. В 2020 році ми мали починати спочатку. За цим напрямом вже провели тематичні консультації з Урядом, Міністерством розвитку громад та територій. Попередньо на область планують виділити близько 220 мільйонів гривень. Ці кошти спрямують на продовження будівництва відповідних об’єктів і на зведення нових», – зазначив Олег Синєгубов.

Він розповів, що цього року планують здати в експлуатацію ЦНАП, що біля адмінбудівлі ОДА, а також Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер.

«Були питання щодо строків будівництва ЦНАПу, комунікації між підрядниками й основними виконавцями зазначених робіт. Наразі роботи тривають, ідуть за планом. Вважаю, що наприкінці літа цей об’єкт вводитимемо в експлуатацію, – додав Олег Синєгубов. – Кардіологічний диспансер буде найсучаснішим комплексом. Нині щоденно проводяться наради щодо його будівництва. Щоденно аналізуються результати й динаміка, якість виконання робіт».

Голова облдержадміністрації також розповів про перспективи будівництва в Полтаві басейну.

«Це буде спортивно-видовищний комплекс. Будується він із 2007 року. Кошторис проєкту – близько 200 мільйонів гривень. Він перераховувався у зв’язку з термінами, бо це довгобуд. Нині, за підрахунками, для завершення проєкту потрібно близько 100 мільйонів гривень. Будівельна готовність – близько 70 відсотків. Завершити його нам до снаги. Розраховуємо на підтримку держави. Діють відповідні програми, тож звертатимемось до Кабінету Міністрів України, щоб нас включили у тематичну програму. На умовах співфінансування, зокрема і з містом, ми зазначений об’єкт завершили би», – сказав Олег Синєгубов.

Порушив очільник ОДА і питання аеропорту «Полтава».

«Дуже важливий для Полтавщини об’єкт – це аеропорт. Ставимо перед собою завдання, щоб він запрацював. Для будівництва злітно-посадкової смуги за нашими попередніми розрахунками потрібно близько 400 мільйонів гривень. Цю смугу використовувати для пасажирських перевезень наразі не можемо. Шукаємо інвесторів. Серед них турецькі й білоруські, а також з інших країн. Розглядаємо різні формати співпраці, щоб збудувати смугу і не лише її. Можемо розглядати цей об’єкт у перспективі як транспортний і для вантажних перевезень. Ми поставили собі мету – в 2020-му почати переговори щодо будівництва смуги», – зазначив Олег Синєгубов.