• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Кожна дитина після навчання має повертатися додому, а не жити в інтернаті», – Олег Синєгубов

У Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада щодо впровадження реформи деінституалізації. Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін та заступник Катерина Рижеченко заслухали звіти Департаменту освіти і науки та служби у справах дітей Полтавської ОДА щодо інтернатних закладів та перебування в них сиріт і дітей без батьківського піклування.

Закладів інтернатного типу в області – 23: 8 спеціалізованих, 1 дитячий будинок та 14 спецшкіл. Заступник директора Департаменту освіти і науки – начальник управління загальної середньої, дошкільної, спеціальної освіти, фінансової та кадрової роботи Галина Власюк повідомила, щоб оптимізувати систему інтернатних закладів, можна деякі з них об’єднати.

«У спецшколах також треба виявити дітей, які можуть навчатися у звичайних чи опорних навчальних закладах в інклюзивних класах», – додала Галина Власюк.

«Ми маємо відходити від інтернатної форми навчання, кожна дитина після навчання має повертатися додому, а не жити в інтернаті. Це стосується навіть спортивних спеціальних шкіл, адже діти готові до проживання без батьків лише з 9 класу, – сказав Олег Синєгубов. – Ви маєте пояснити директорам цих закладів, що ми їх не закриваємо, а оптимізуємо систему. Є державна політика, є позиція Президента, є загальноєвропейська тенденція – діти не мають жити в інтернатах».

Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Ірина Фоменко розповіла, що в інтернатних закладах області навчаються 54 сироти.

«9 дітей є можливість влаштувати в прийомні сім’ї та ще 12 – у будинки сімейного типу. Також у 2020 році плануємо створити ще 7 дитячих будинків сімейного типу, куди будуть брати не по одній дитині, а цілі родинні групи», – додала Ірина Фоменко.

Олег Синєгубов сказав, що сприятиме появі таких сімей і за потреби є можливість фінансувати з обласного бюджету покращення матеріального стану будинків сімейного типу.

Відповідно до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки вже у 2026 році дітей в інституціях має бути менше 0,5% від загальної кількості дитячого населення (зараз – 1,5%). А ті діти, які за різних причин все ж залишаться в інтернатах, житимуть у невеликих установах в умовах, максимально наближених до сімейних.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk