Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Старі новорічні листівки та ялинкові прикраси показали в музеї авіації і космонавтики

У Полтавському музеї авіації і космонавтики провели новорічний захід у стилі ретро із презентацією унікальних видань, новорічних листівок на космічну тематику з колекцій полтавців та демонстрацією ялинкових прикрас.

«Упродовж різдвяних і новорічних свят кожен із нас бажає своїм рідним і друзям щастя, здоров’я, миру за допомогою сучасних засобів комунікації. Та 150-200 років тому цю функцію виконували вітальні поштові листівки, – повідомив провідний науковий співробітник науково-дослідного сектору пересувних і стаціонарних виставок Полтавського музею авіації і космонавтики Владлен Орлов. – Перші прообрази новорічно-різдвяних листівок із зображенням Христа з’являються ще у ХV столітті в Німеччині. Перша загальнодоступна листівка побачила світ у 1843 році у Лондоні ескізом ілюстрації Джона Горслі».

У Радянському Союзі упродовж 1920-1930 років вітати з Різдвом було заборонено. Лише у 1935 році відбулася «часткова реабілітація» зимових свят із новим контекстом. Так, замість різдвяної з’являється новорічна листівка.

Пік інтересу до листівок припав на 1960-1970 роки. Відбувається масовий друк поштівок, які демонстрували успіхи країни в галузі космонавтики. Подібна проблематика домінує в унікальній збірці новорічних листівок колекціонера, мецената, митця, літератора Юрія Меліхова. Серед представлених листівок є експонати, датовані початком ХХ століття.

Символом новорічно-різдвяних свят є ялинка та її прикраси. Спочатку її прикрашали яблуками, горіхами, квітами. Перша скляна кулька зявилася в 1848 році в Німеччині. На зовнішній вигляд ялинкових прикрас впливали події світового масштабу. Наприклад, після старту першого штучного супутника землі або польоту Юрія Гагаріна з’являються фігурки космічних апаратів, супутників і космонавтів.

На виставці показали близько 60-ти ялинкових прикрас повоєнного періоду. Її

відвідали митці, художники, громадські активісти, історики, краєзнавці, журналісти, школярі ЗОШ №26 м. Полтави, учні релігійної школи, молодь, наукові співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та Музею авіації і космонавтики.

Відвідувачі матимуть можливість ознайомитись із виставкою до 28 січня.

Полтавський музей авіації і космонавтики

Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk