• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині розробляють стратегію підвищення рівня математичної грамотності серед школярів

Тему удосконалення викладання математичних дисциплін на Полтавщині обговорювали в Полтавській облдержадміністрації. Бо результати останнього міжнародного дослідження якості освіти PISA показали, що 36% українських 15-річних школярів не досягають базового рівня знань із математики, тобто не можуть використовувати елементарні математичні вправи в особистих цілях і в побуті.

«Ми створили громадсько-консультативну раду, щоб вчителі, науковці, депутати долучилися до такого важливого питання як покращення викладання математики в школах, – сказав перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. – Нинішній рівень знань нікого не влаштовує. Уявіть, 26% учнів не мають читацької грамотності, 36% – мінімального рівня знань із математики. Наша мета – створити обласну програму, винести її на розгляд Полтавської обласної ради й удосконалювати систему викладання в загальноосвітніх закладах».

Директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко додала, що цей рік в Україні проголошено роком математики.

«Україна з цього предмету за 39 позиціями відстає від європейських країн. Нам з вами треба знайти підходи до учнів, мотивувати їх вчитися, а також підвищувати якість підготовки вчителів», – додала Олена Харенченко.

Директор Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Віталій Зелюк зауважив, що в області проводилося дослідження грамотності викладачів математики. Із 500 освітян, які виконували математичні задачі, 70% не впоралися і завданням. Тому, на його думку, насамперед треба підвищувати фахову підготовку вчителів.

До обговорення рівня математичної грамотності долучилися працівники полтавських вишів, вчителі, громадськість, депутати Полтавської облради. Серед цілей, які включать до програми такі:

  • підвищити підтримку учнів серед вчителів та батьків;
  • збільшення зарплати педагогічних працівників;
  • підвищити статус вчителя;
  • покращити матеріально-технічну базу шкіл та ПТУ;
  • заохотити молодь працювати в школах;
  • ввести онлайн-підтримку вчителів;
  • якісно змінювати зміст освіти;
  • скоротити розрив знань серед дітей сільської місцевості та міста;
  • розробити систему цільових показників якості освіти;
  • досягнути високого рівня кваліфікації освітян та інше.

Учасники засідання жваво обговорювали тему та пропонували своє бачення подолання математичної безграмотності дітей. Серед запропонованого – використання цифрових технологій у викладанні, епатажна і креативна подача матеріалу, додаткові години для учнів, що відстають, покращення оплати для вчителів за рахунок коштів ОТГ, розвантаження програми, сертифікація вчителів.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk