Previous Next

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського презентували наукове видання «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Чорнухинський район»

Надрукувати

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація наукового видання «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Чорнухинський район». Захід приурочили до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць.

Книга – результат кількарічної науково-дослідницької роботи 32 авторів. Вона продовжує дослідження багатства культурної й історичної спадщини Полтавщини, зокрема Чорнухинського краю.

– Презентуємо вже чотирнадцятий випуск видання. Над ним працювали науковці нашого закладу, провідних наукових установ Полтавщини, Києва, Сум, Харкова поетапно упродовж 29 років. Зрештою нам вдалося видати такий звід, який є реєстром усіх об’єктів культурної спадщини, що відомі нині вченим на території Чорнухинського району. Звісно, завершення роботи надзвичайно приємне, бо тематично книга охоплює архітектуру, археологію, історію, монументальне мистецтво. Крім того, містить грандіозний перелік людей, які загинули у Другій світовій війні. Видання доповнене інформацією про поховання й встановлення меморіальних дошок учасникам АТО, які загинули на сході України, й новими даними по історії району, – поінформував директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко. – Серед усіх областей України відповідний проект планомірно виконується лише на Полтавщині. Уже маємо послідовників – Чернігівську, Дніпропетровську, Івано-Франківську області, перший тематичний випуск побачив світ і на Київщині. Ми ж чотирнадцятим випуском перейшли середину. Робота над зводом у нашому краї триває з 1980-х років.

Проект реалізується за підтримки Полтавської облдержадміністрації, Полтавської обласної ради і Департаменту культури і туризму облдержадміністрації. До книги, крім вступної статті, увійшла 301 стаття про пам’ятки Чорнухинського району. Із них 146 присвячені пам’яткам і об’єктам археології, 123 – історії, 1 – мистецтва, 9 – природоохоронним об’єктам, 22 – пам’яткам архітектури.

– У цьому виданні зібрані всі історичні пам’ятки нашого району, які мають велике значення для мешканців краю й зокрема підростаючого покоління, бо маємо пам’ятати власну історію. Щиро вдячні всім причетним до цього зводу. Матеріали для книги збирали досить тривалий час. Вона розповідає історію розвитку краю, є дуже важливою для нас. У районному бюджеті закладені кошти, які спрямуємо на друк понад ста примірників книги, тож видання буде у бібліотеках і школах нашого району, – розповіла голова Чорнухинської районної ради Надія Кривчун.

– Наш край надзвичайно багатий пам’ятками історії. Нині вони впорядковані в цьому зводі, за що ми дуже вдячні редакційному колективу, авторам статей і всім причетним до виходу видання. Як вчитель історії володію відповідною історичною інформацією про Чорнухинщину, але у книзі, однозначно, є що почерпнути. Вона, безперечно, стане в нагоді не лише фахівцям-науковцям, а й кожному. Наш земляк Григорій Савич Сковорода – всесвітньо відомий філософ. Окрім нього, на жаль, мало хто знає щось про Чорнухинський район, а, взявши до рук цю книгу, яка буде в бібліотеках України й області, люди набагато більше дізнаються про цікаву, різноманітну, героїчну історію нашого краю, – зазначив заступник голови Чорнухинської райдержадміністрації Владислав Бибик.

Директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко розповіла, що видання потрапить у всі райони області, бо його примірники мають надійти в кожну бібліотеку Полтавщини.