Previous Next

До кого полтавським безхатченкам звертатися за допомогою

Надрукувати

На Полтавщині восени та взимку при міських і районних лікарнях для тимчасового перебування безхатьків зарезервували 119 ліжко-місць. Крім того, в районах і містах територіальні центри соціального обслуговування розповсюдили понад 2 тисячі пам’яток, в яких бездомні люди знайдуть корисну інформацію.

Про соціальний захист бездомних осіб говорили на нараді в заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла.

Як повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк, для обліку бездомних в області створили 28 спеціальних центрів.

«Надання соціального захисту безхатькам – питання, яке актуальне особливо в осінньо-зимовий період. Наше завдання – не допустити замерзання чи переохолодження бездомних осіб.  Протягом 9 місяців виявили 104 безхатьки, з них 71 – у Кременчуці. 23 людини отримали посвідчення бездомної особи. Також безхатькам сприяли в одержанні паспорта громадянина України, гуманітарної допомоги, працевлаштування та направляли за потреби на лікування», – розповіла Ніна Черняк.

У період сильних морозів для допомоги цій верстві населення  на вулицях працюватимуть соціальні патрулі. Також безхатьки можуть звертатися на  «гарячі» телефонні лінії. В районах працюватимуть 44 телефонні номери.

Зокрема, в Полтаві функціонує міський центр адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі. Його роботу організовує БО «Світло надії».

Актуальним і проблемним залишається питання  створення закладу  для тимчасового перебування бездомних осіб у Кременчуці.