Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю

Полтавської обласної державної адміністрації

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Живі історії людей: у Полтаві презентували проект "Голоси. Загублений світ"

У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського презентували проект «Голоси. Загублений світ», автори якого намагаються якомога більше поспілкуватись із жителями Полтавщини та зберегти усні історії цікавих людей.

Автор проекту, журналістка й письменниця Інна Дідик говорить, що деяким героям майже по 100 років, як ось Любові Шевченко з Великобагачанського району 92 роки чи Ганні Бережній з Глобинщини 98.

«Це живі усні історії людей, дехто з них молодший за інших. Але переважно це документальні історії, їхні спогади про різні події життя – голод, війну, розбудову, особисті життєві ситуації, переселення. Це приватні історії людей, які так чи інакше пов’язані з історією нашої України».

Реалізують проект ГО «Центр культури та розвитку «Горизонт» спільно з Полтавською обласною організацією НСПУ за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА та Полтавської облради. Проект посів 3-є місце конкурсу програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких необхідна фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету. За рахунок фінансування авторам вдалось здійснити поїздки у села Полтавщини, бо такі герої живуть саме там.

Більшість із героїв «Голосів» - прості селяни (Любов Шевченко, Марія Свячена), також є письменники (Юрій Роговий), колишні наукові працівники (дендролог Катерина Сич), вчителі (Уляна Демченко, Ганна Бережна), майстри народної творчості (гончар Василь Омеляненко, вишивальниця Леся Донос).

Інні Дідик вдалось поспілкуватись із Уляною Демченко, яка проживає у селі Тарадинці Лубенського району. Саме вона була вчителькою письменника Василя Симоненка.

“Усі його любили. Коли він до нас прийшов, директором був Барабаш,  він ще й мене вчив. Так він Симоненка називав Василько. Як тільки в клас заходить, каже: “Ну, Василько, як у тебе діла?” Василю дуже подобалось у Тарандинцях. Оце виходить вчитель із класу, як урок закінчиться, то він обов’язково за ним, як мишка, ото так біжить за ним. Куди ото вчитель, туди й він і все допитується, допитується, ну, всім цікавився”, – зі спогадів Уляни Демченко.

Із сюжетами і записами проекту «Голоси. Загублений світ» можна ознайомитись на сайті golosy.ltava.org.

Image

Анонси

11 грудня 2019 року - огляд стану проведених робіт на автодорозі місцевого значення О1725363 /Р-42/ - Шишаки - Сагайдак – Поділ за участі голови облдержадміністрації Олега Синєгубова
10.12.2019-засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області
11.12.2019 - презентація книги «Калинове гроно. Том V. Антологія творів полтавських літераторів ХХ-ХХІ століть для дітей»
05.12.2019 - зустріч керівників громадських організацій національних спільнот області з керівництвом Департаменту культури та туризму
06.12.2019 - презентація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
06.12.2019 - урочистості до Дня збройних сил України та Міжнародного дня волонтера
05.12.2019 - церемонія нагородження найактивніших волонтерів та волонтерських спільнот області
04.12.2019 - презентація світлин військового кореспондента Володимира Лазарєва

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk