Previous Next

У Полтаві під час проведення командно-штабного навчання відпрацювали алгоритми дій при надзвичайних ситуаціях

Надрукувати

Протягом двох днів – 30 і 31 жовтня – в обласному центрі провели командно-штабне навчання з цивільного захисту на тему «Дії керівного складу, органів управління і сил цивільного захисту м. Полтави при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій».

Основною метою навчання стала перевірка готовності органів управління та сил цивільного захисту полтавської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, що можуть трапитися у реальному житті, набуття практичних умінь і навичок, відпрацювання взаємодії між спеціалізованими службами у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Командно-штабне навчання відбувалося в два етапи, під час яких учасникам навчання надавали теоретичні та практичні ввідні. Загалом було відпрацьовано 6 ввідних.

Під час першого етапу розглядали підготовку органів управління та сил цивільного захисту Полтави до дій при загрозі та у разі виникнення надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з погіршенням погодних умов. При вирішенні цих питань увагу звертали на оперативність і правильність прийняття управлінських рішень, якість підготовки розпорядчих документів, визначені завдання керівників територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту.

На другому етапі відбувся огляд практичної готовності до дій органів управління, сил та засобів служб цивільного захисту м. Полтави у разі виникнення різних надзвичайних ситуацій.

Практичні дії відпрацьовували під час наступних навчальних завдань:

Подібні навчальні екстремальні ситуації – обов’язкові умови для відпрацювання практичних навичок органів управління цивільного захисту з прийняттям рішень щодо захисту населення та організації заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, набуття досвіду, підвищення майстерності і кваліфікації рятувальників, медичних фахівців, співробітників ГУ Національної поліції та інших спеціалізованих служб, щоб у разі справжньої надзвичайної ситуації діяти оперативно, професійно й злагоджено.

За підсумками навчання встановлено, що його мета та основні навчальні цілі були досягнуті.

Управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації