Previous Next

Заклади надання соціальних послуг Полтавщини наносять на всеукраїнську карту секторальної мережі

Надрукувати

Фахівці Міністерства соціальної політики України провели селекторну нараду з представниками обласних державних адміністрацій щодо надання послуг закладами секторальної мережі. Заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль повідомив, що відпрацьовано механізм нанесення на карту країни надавачів соціальних послуг відповідно до надісланої департаментами соціального захисту населення й службами у справах дітей інформації.

«На Полтавщині функціонують п’ять центрів дитячої реабілітації, територіальні центри соціального обслуговування, центри надання соціальних послуг у містах та ОТГ, управління соцзахисту та служби у справах дітей, – розповіла заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк. – Ми цю інформацію передали в Міністерство і тепер звіряємо, чи всі пункти нанесені».

Як виявилося, низки надавачів соціальних послуг на карті Полтавської області немає у зв’язку з появою нових ОТГ. Нема там Нехворощанського територіального центру, центрів надання послуг у Шишацькій, Руденківській, Новосанжарській, Опішнянській, Петрівсько-Роменській ОТГ.

На селекторі працівники облдержадміністрацій могли поставити питання, які стосувалися надання послуг секторальної мережі. Також їм роз’яснили модель створення нових центрів надання соціальних послуг у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою.

Нагадаємо, що Міністерство соціальної політики планує спростити процедуру надання соціальних сервісів у регіонах за рахунок створення «фронт-офісів» на місцях.

«Наша мета – спрощення та наближення до людей соціальних послуг і сервісів у регіонах. Все має бути максимально зручно і доступно. Тому ми бачимо структуру «фронт-офісів» в об’єднаних територіальних громадах, яка надаватиме сервіси на місцях, наприклад, – прийом документів. При цьому існуватиме так званий «бек-офіс», який на віддаленій основі опрацьовуватиме документи, прийняті у «фронтах», – пояснив Олег Коваль.

За словами заступника Міністра, опрацювання документів на соціальні послуги й сервіси планується перевести в автоматичний режим, що не тільки спростить процедуру взаємодії «людина-держава», а й зробить цей процес швидшим.