Previous Next

Презентація книги Людмили Овдієнко «Прогуркотів мій поїзд пролетів…Вінок пам’яті людмили Овдієнко»

Надрукувати

12 квітня 2018 року у літературній вітальні Полтавської обласної універсальної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбулася презентація книги Людмили Овдієнко «Прогуркотів мій поїзд, пролетів… Вінок пам’яті Людмили Овдієнко» за загальною редакцією Костянтина Бобрищева.

До нової книжки поетеси ввійшли як досі не опубліковані вірші, так і ті, що вже полюбилися читачеві з її попередніх збірок. Друга частина книги складається із вінка пам’яті Людмили Овдієнко. Відомі письменники, літературознавці, державні діячі, науковці, артисти, представники інтелігенції різних верств населення аналізують та висловлюють своє ставлення до творчості поетеси. Окрім цього, розділ ілюстрований високохудожніми портретами даних особистостей та їхніми власноручними підписами, що значно посилює сприйняття кожного сказаного ними слова.

Книга видана за кошти обласного бюджету згідно із Планом випуску соціально значущих видань.

У заході взяли участь:

- упорядник книги, відомий фотохудожник Костянтин Васильович Бобрищев;

- творче об'єднання «Театр світла», яке діє при полтавській міській гімназії «Здоров'я» №14 під керівництвом вчителя української мови і літератури Алли Станіславівни Тарасевич. Його вихованці – учні 11-А класу підготували літературно-музичну композицію за творчістю Людмили Овдієнко;

- Заслужена артистка України Тетяна Садохіна (виконала «Пісню про матір» сл. Б. Олійника, муз. І. Поклада);

- голова Полтавської обласної організації національної спілки письменників України Наталія Кирячок;

- кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Ганна Іванівна Радько;

- директор видавництва ТОВ АСМІ Олексій Миколайович Петренко;

- Заслужений артист України Олександр Хоманько (продекламував вірші, заспівав пісню «Я в тобі забуваюсь навік»),

- літератор, журналістка Кобеляцької районної газети «Колос» Олена Харківець;

- твочий дует у складі Аліма Ческака та Наталії Бодні виконав неофіційний гімн м. Кобеляк, автором слів до якого була Людмила Овдієнко, «Кобеляцька зоря».

14 серпня 2015 року на 68 році після тяжкої хвороби закінчилося земне життя української поетеси, прозаїка, журналіста з 40-річним стажем, Людини щедрої і щирої душі Людмили Миколаївни Овдієнко.

Народилася Людмила Овдієнко 1 травня 1948 року в селі Нова Гребля Роменського району Сумської області. Закінчила Полтавський педагогічний інститут. Працювала в Лохвицькій та Чорнухінській районних газетах Полтавської області, в Талалаївській районній газеті на Чернігівщині – на посадах літпрацівника, завідуючої відділом, відповідального секретаря, з 1969 року – в Кобеляцькій районній газеті «Колос». У 1991-2006 роках – редактор цього видання. Мешкала в м. Кобеляки, з 2002 року – почесна громадянка міста.

Член національної спілки письменників України, член Міжнародної асоціації письменників та публіцистів, член Національної спілки журналістів України. Лауреат обласної літературної премії ім. Петра Артеменка (1980), Всеукраїнської премії ім. Олександра Олеся (2004), обласної премії ім. Григорія Яценка (2014) та Полтавської обласної премії ім. Івана Котляревського за поетичну творчість (2015, посмертно). Автор поетичних збірок «Весняна повінь», «Довіра», «Зліва, де серце», «Не прощаюся», «Не вистачає тиші для молитви», прозових «Вибір», «Дорога до себе», «Ми більше не вороги».

Друкувалася в періодиці, видавалася в колективних поетичних збірках «Ворскла», «У Ворскли і Янтри одні береги», в альманасі «Біла альтанка», в антології любовної лірики 16-20 ст. «Слобожанська муза», в антології української поезії 18-20 ст. «Ветер с Украины», в антології поезії полтавських літераторів 20 ст. «Калинове гроно», в антології громадянської лірики кінця 17 ст. – початку 20 ст. «Слобожанська яса».

Окремі твори перекладалися російською, болгарською, німецькою мовами. Передостання книга віршів і прози Людмили Овдієнко «Життя вже майже зрозуміле», видана у 2013 році, здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Краща книга України» в номінації «Поезія».