Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На 13-ий конкурс «Краща книга Полтавщини» подали заявки 13 видавництв області

В облдержадміністрації відбулося засідання журі щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини». Письменники, науковці, журналісти, працівники архівних і видавничих установ, депутати обласної ради визначали переможців у семи номінаціях та володаря Гран-прі з-поміж книжок, які вийшли в друк у 2019 році.

«Наш департамент продовжує популяризувати українську та полтавську книгу. Цього року провели другу книжкову виставку-ярмарок «ПОШУК», в межах якої організували зустрічі з письменниками, презентації видань, автограф-сесії. Полтавські видавці цьогоріч взяли участь у Форумі видавців у Львові, книжкових фестивалях Черкас і Дніпра, – розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко. – І це дуже приємно, що наша полтавська книга завойовує популярність серед читачів. Збільшуються не тільки тиражі, а й різноманітність видань, не зважаючи на прогрес та розповсюдження літератури в інтернеті».

На участь у 13-му конкурсі надійшли заявки від 13 полтавських видавництв – загалом 52 книжки. Широко представлені історико-краєзнавчі та університетські видання, книги для дітей і поезія, проза, культурно-мистецька література, іміджеві видання.

Серед членів журі – заступник директора архіву – начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт, депутат Полтавської обласної ради Руслан Рогов, поетеса Марія Бойко, журналіст газети «Зоря Полтавщини» Лідія Віценя, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Гліб Кудряшов. До речі, Марія Бойко подала на конкурс і свою книжку, тому в номінації «Поезія» за неї не голосувала. Так само, як і директор видавництва ФОП «Говоров» Сергій Говоров не ставив бали своїм виданням, представленим на конкурсі.

Лідером із подачі заявок на «Кращу книгу Полтавщини» є видавництво «АСМІ», від якого надійшло аж 15 книг у всі 7 номінацій конкурсу. Серед активістів також такі видавництва: ПП «ХРА «Дивосвіт» (7 заявок), ФОП Говоров С.В. (6), ТОВ «Фірма «Техсервіс» (5), комунальні видавництва  «Полтавський літератор» (4) і КВ «Гадяч» (4).

Члени журі активно обговорювали якість і зміст нових видань, виставляли оцінки за 5-бальною шкалою, а також виявляли бажання перечитати не одну книжку з переліку номінантів. До нагородження тримають імена переможців у секреті. Лауреатів конкурсу «Краща книга Полтавщини» оголосять 7 листопада в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського на офіційній церемонії нагородження.

Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk