• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Студенти та викладачі ПУЕТу роблять щеплення проти дифтерії

 

Викладачі та студенти Полтавського університету економіки і торгівлі роблять щеплення від дифтерії в медпункті, що розташований в гуртожитку вишу. В черзі – кілька десятків людей. Усі прийшли за власним бажанням.

Невідомий об'єктЯк розповіла медична сестра Оксана Патьома, за два дні планують вакцинувати 75 осіб.

Перед щепленням потрібно пройти огляд у лікаря: виміряти тиск та температуру. Протипоказаннями для   щеплення є гостре захворювання або загострення хронічного захворювання чи вроджені комбіновані імунодефіцити. До року дитина повинна отримати щеплення від дифтерії в 2, 4, 6 місяців, потім ревакцинація в 18 місяців, 6 та 16 років. Після 16 років щеплення роблять раз на 10 років. Якщо людина не щеплювалася більше 10 років, тоді йде трьохразове щеплення. Після першого потрібно зробити повторне через 45 днів, а через 6-9 місяців – третє.

«На місці щеплення може бути почервоніння, можлива невисока температура. У людини можуть виникнути неприємні відчуття на місці уколу. Ми робимо щеплення проти дифтерії та правця індійською вакциною, проти кору – бельгійською», – розповіла Оксана Патьома.

Завідувач обласного Центру дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня», лікар-педіатр Валентина Думенко розповіла, що в області є 8 флаконів дифтерійного антитоксину на випадок лікування захворювання.

Загалом у Полтавській області з початку року охопили щепленням 64,4% дітей до одного року. Серед дорослого населення за 9 місяців цього року – 51,6%.

«В області для щеплення дітей до 6 років наявна вакцина для профілактики дифтерії та правця – це  вакцина АДП. Для дорослих використовується вакцина АДП-М для профілактики дифтерії та правця зі зменшеною кількістю антигену. Вакцини нині в області достатньо, вона безкоштовна, і нею можна щепитися за місцем проживання, у лікаря, з яким  пацієнт заключив угоду», – розповіла Валентина Думенко. 

Нагадаємо, резонансною справою з точки зору санітарно-епідеміологічного  благополуччя України стали випадки дифтерії, які в жовтні цього року виникли у Закарпатській області серед студентів Ужгородського університету, де в інфекційну лікарню потрапили 15 студентів, яким лабораторно підтверджено діагноз дифтерії. В університеті оголошено карантин, проводиться масова імунізація населення.

 

 

 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk