Полтавщина – одна з семи областей, які змагатимуться за можливість збудувати сучасний центр професійної досконалості

Надрукувати

Львівська, Вінницька, Запорізька, Миколаївська, Полтавська, Рівненська та Чернівецька області змагатимуться за 20 млн євро, які будуть спрямовані в 4 із цих регіонів для будівництва по 1 центру професійної досконалості. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Ганна Новосад 25 жовтня 2019 року на відкритті конференції  «Туринський процес 2018-2020».

У кожній з обраних пілотних областей на можливість стати центром професійної досконалості претендує по 3 заклади професійної освіти. З відповідним переліком можна ознайомитись тут.

«Я вітаю усі області, що отримали можливість стати пілотними в нашому великому проєкті “EU4Skills”. Згодом до вас приїде експертна місія KfW для відбору 4 закладів, які завдяки європейській інвестиції у 20 млн євро стануть Центрами професійної досконалості. Ще 20 млн євро проєкту планується спрямувати у ці регіони для побудови менших об’єктів у межах інфраструктури професійної освіти. Також плануємо вишукати додаткові кошти з держбюджету для того, щоб центр професійної досконалості був у кожній з обраних областей», – відзначила Ганна Новосад.

Вона також нагадала, що МОН має попередні домовленості з Європейським Інвестиційним Банком, який готовий надати Україні низьковідсоткову позику в 50 млн євро. Ці кошти будуть спрямовані на побудову відповідної інфраструктури в областях, що не змогли увійти до переліку пілотних.

Полтавщина запропонувала для створення Центрів професійної досконалості Державний навчальний заклад «Решетилівський професійний аграрний ліцей» імені І.Г. Боровенського, Вище професійне училище № 7 м. Кременчука та Державний навчальний заклад «Гадяцьке вище професійне аграрне» училище».

Довідково:

Для модернізації системи підготовки кваліфікованих кадрів 17 грудня 2018 року було підписано Угоду між Україною та Європейською Комісією про фінансування Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Загальний обсяг фінансування – 58 млн євро.

Це кошти на модернізацію інфраструктури, закупівлю обладнання, створення центрів професійної досконалості, навчання майстрів та вчителів, розроблення нових освітніх стандартів тощо.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України