Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Будеш, батьку, панувати»: у Полтаві науковці відзначили 250-ту річницю від дня народження Івана Котляревського

17 жовтня у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка урочисто відкрили міжнародну науково-практичну конференцію «Іван Котляревський та українська культура ХІХ-ХХІ століть (до 250-ліття від дня народження письменника)».

Розпочали конференцію не традиційними науковими читаннями, а вітанням від імені Івана Петровича Котляревського: інсценізацією історико-біографічного роману Бориса Левіна «Веселий мудрець» (про життя, літературно-громадську та педагогічну діяльність І. Котляревського).

«Розпочинаємо конференцію зумисно з такого дійства, щоб відчути слово. Сьогодні ми усі – краєзнавці, музейники, медійники, мовознавці, літературознавці, викладачі, бібліотекарі – прилинули до слова І. П. Котляревського» , — говорить завідувачка кафедри української літератури ПНПУ імені В. Г. Короленка Віра Мелешко.

У ролі письменника постав викладач факультету філології та журналістики, лауреат обласної премії імені І. П. Котляревського, доцент кафедри журналістики Гліб Кудряшов. Він зіграв діяча 22-річним юнаком, а доповнили інсценізацію хореографічною постановкою народний ансамбль танцю «Весна» психолого-педагогічного факультету під керівництвом Лілії Пригоди.

До учасників наукової конференції звернувся ректор ПНПУ імені В. Г. Короленка, доктор філологічних наук, професор Микола Степаненко та наголосив на значущості  подібного дійства не лише для Полтави, а й для всієї України.

«Ми неодмінно пройдемося стежками І. П. Котляревського і, на правду, ви позаздрите, що ми маємо таку змогу – проживати у цьому місті. Це ще одна сторінка у котляревськознавчій науковій студії», — запевняє Микола Степаненко.

Подібна конференція вже стала традиційною: її проводять вп’яте. Вона триватиме 2 дні: 17 жовтня заплановано пленарне засідання, науково-методичний круглий стіл «Вивчення творчості Івана Котляревського в закладах середньої освіти України», покладання квітів до пам’ятника письменника, екскурсія до Музею-садиби І. П. Котляревського та секційні засідання; наступного дня, 18 жовтня, окрім секційних засідань, — виїзд до могили та Полтавського літературно-меморіального музею І. П. Котляревського.

Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk