Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Фактор свободи»: у Полтаві відкрили виставку про Івана Мазепу, Симона Петлюру та Степана Бандеру

У приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася урочиста презентація виставки «Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці».

Організували захід Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП), Центр досліджень визвольного руху, Полтавська обласна рада, Департамент інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації та Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

Презентація виставки, яку готував і безоплатно передав на Полтавщину УІНП, приурочена до Дня захисника України.

Історики та дослідники вперше в Україні адаптували соцмережу Facebook для візуалізації життя та політичної, громадської діяльності трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ – Мазепи, Петлюри та Бандери. Виставка демонструє, якими могли бути облікові записи видатних діячів, які локації показала б їхня Google-мапа, кого вони могли додати в друзі та представили у вигляді листування у Messenger, як узгоджувалися важливі рішення.

Крім того, в описах профілів відображено інформацію про історичні постаті, а саме: місце народження, освіта, стосунки, зацікавлення тощо. Наприклад, в акаунті Івана Мазепи зазначено посаду – гетьман України, освіту – Києво-Могилянський колегіум, Девентерська школа гармашів, Краківська академія, вказано статуси «одружений» з Ганною Мазепою та «перебуває у стосунках» із Мотрею Кочубей, у перелік друзів на сторінці додано Петра І, Семена Палія, Карла ХІІ, Івана Скоропадського та інших. У шапці профілю представлено фото зі вказівником «Мазепинці 25» та гасло «Же през шаблю маєм права».

«Ми знову повертаємося до минулого, але вже розуміємо його важливість. Ця виставка це доводить, – говорить заступник директора Полтавського краєзнавчого музею Володимир Годзенко. – Маємо надію, що в Полтавській області активізуються подібні дійства, їх потрібно поширювати. Адже три визначні людини – Мазепа, Петлюра, Бандера – повели за собою дуже багато послідовників, які боролися за незалежність України. Тому імена цих людей потрібно знати. А в такому сучасному форматі молодь стане на вагомий крок ближче до історії».

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті, зазначає, що Полтава навчилася лояльно ставитися до важливих сторінок історії.

«Цього року одночасно відзначається три круглі дати: 380 років із дня народження Івана Мазепи, 140 років – Симона Петлюри та 110-річниця з дня народження Степана Бандери. Ми впродовж року здійснили багато заходів для популяризації цих видатних постатей української історії, – говорить Олег Пустовгар. – На виставці ми представляємо усі значимі місця, пов’язані з цими людьми. І хочемо поширити інформацію не лише про трьох діячів, а про цілі покоління українського визвольного руху».

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського виставку демонструватимуть упродовж 20 днів, а далі – у краєзнавчих музеях та навчальних закладах області.

Image
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk