Previous Next

Розорана дорога, ділянка не за призначенням і колективні скарги – такі питання розглянули на засіданні антирейдерського штабу

Надрукувати

На засіданні оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів в облдержадміністрації розглянули звернення громадян щодо захисту їх земельних прав. Провів засідання начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

Зокрема, члени штабу розглянули звернення жителя села Рябківка Чутівського Григорія Черемоша району щодо оренди земельної ділянки під пасовисько.

«Коли розпайовували колгоспні землі, мені паю не вистачило. І я попросив сільську раду віддати мені невеличку ділянку за селом, яка більше була схожа на сміттєзвалище, – розповідає Григорій Черемош. – Я 11 років справно платив оренду, навів там порядок. Коли наше село увійшло до ОТГ, мені сказали переоформити свою ділянку під сінокіс. Ми з дружиною витратили гроші на оформлення землі, залишилося тільки зареєструвати. І тут наші 1,5 гектару віддають іншій людині, тільки вже замість сінокосу на ній сіють кукурудзу».

На засідання штабу із представників сільської ради ніхто не з’явився, тому члени оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів вирішили провести детальну перевірку з цього питання.

«Сільська рада, ймовірно, порушила ваше право на землю, – зауважив начальник Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило. – На ділянках сінокосу, які віддаються в оренду без аукціону, нічого не повинно рости, крім трави. Тобто зараз земля використовується не за призначенням. Крім того, ця земельна ділянка була в даних реєстру, як водний об’єкт. Тобто треба перевірити, чи є там ставок і які його розміри. Потім з’ясовувати, чому сільська рада здала наділ в оренду новому, а не попередньому власнику».

На засіданні штабу також розглянули звернення жителя Полтавського району Івана Головка. Він невдоволений діями сільськогосподарського підприємства, яке переорало польову дорогу до його ділянки. Але землевпорядник із села Заворскло повідомив, що крім ґрунтової є й асфальтована дорога до 4 гектарів заявника, і він абсолютно безперешкодно може проїхати до орендованої землі й надалі вирощувати там троянди. Тому на штабі не побачили у діях сільськогосподарського товариства факту рейдерства.

Оперативний штаб захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів проводить засідання щомісяця, а у разі необхідності негайного реагування на ситуацію – невідкладно. Члени штабу також виїжджають на місця, надають правову допомогу й фіксують вчинені злочини. Тому на засіданні 2 жовтня також розглянули колективні скарги полтавців щодо захвату землі, яким уже надали правову оцінку раніше, щоб перевірити хід виконання протокольних рішень.

Цього разу в засіданні взяли участь представники ГТУ юстиції, Держгеокадастру, прокуратури Полтавської області, Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області.