• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Із 1 жовтня в області проводитимуть додаткову імунізацію школярів проти кору

Із початком навчального року ризик зростання захворюваності на кір та інші інфекційні хвороби збільшується. Тому в області з 1 жовтня почнуть додаткову імунізацію проти небезпечної хвороби, ліків від якої немає.

Про це повідомила завідувач обласного Центру дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» Валентина Думенко на нараді з керівниками органів управління освітою міськвиконкомів, райдержадміністрацій та ОТГ, що відбулася в облдержадміністрації.

За даними центру громадського здоров’я, з 2017 року в Україні на кір захворіло 115 тисяч осіб. Із них 40 людей померли. Спалах кору не припинився і цьогоріч: 57 тисяч українців уже перехворіли й 19 померли (10 із яких діти).

На Полтавщині хворіли на кір в усіх районах – 411 осіб. На щастя, цього року обійшлося без летальних випадків.

«Нині в країні всі області – в епідеміологічному процесі, – говорить Валентина Думенко. – Кір небезпечний. Ліків немає. Перебіг хвороби дуже тяжкий і у дітей, і у дорослих. Страждають очі, слизові оболонки, шкіра. Доки висип не пройде (5-10 днів), висока температура не спадає. Крім того, кір викликає ускладнення, енцефаліт, зокрема».

На думку лікарів, єдине спасіння від епідемії – вакцинація. Якщо 95% населення буде вакциновано, захворювання припинить циркулювати. На жаль, до цієї позначки області ще далеко. І позаяк найбільше на кір хворіють діти, вирішено з 1жовтня вжити додаткових заходів імунізації у закладах освіти.

Валентина Думенко повідомила, що вакцинація відбуватиметься поетапно.

Календарний план проведення імунізації з кору вже готовий. Потім медпрацівники проведуть верифікацію даних – звірять статистику вакцинації кору з реально вакцинованими особами. Наприклад, у школах Львівщини така звірка виявила 50 тисяч невакцинованих замість 26 тисяч.

Насамперед вакцинують дітей до 18 років, які відвідують школи, але не щеплені і не мають протипоказань. Також вакцинують дорослих, що працюють у закладах освіти і не мають даних про вакцинацію або отримали лише одну дозу в дитинстві. Нагадаємо, що дітям достатньо двох доз для набуття імунітету – в 1 рік та 6 років, дорослим варто один раз отримати щеплення.

У школах області проведуть розширені наради щодо імунізації серед персоналу, тематичні батьківські збори. Вакцинація відбуватиметься або в поліклініках, або в спеціалізованих кабінетах навчальних закладів і лише за згодою батьків.

Безплатна комбінована вакцина (КПК) в наявності, виробництва Бельгії та США.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk