Previous Next

Театр ляльок «оживив» біографію Котляревського

Друк

У Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбувалася прем’єра моновистави «Котляревський у персоналіях».

Невідомий об'єктУже на початку вистави її єдина актриса Олена Субтеля описала атмосферу Полтави, в якій 250 років тому народився Іван Котляревський. Вона, зокрема, повідомила глядачу, що тоді полтавці не соромилися розмовляти «малоросійською», але були високоосвічені.

«Це не зовсім вистава, це мультимедійний проєкт, – розповіла після прем’єри Олена Субтеля. – І я тут як ведуча, оповідач, сучасниця Котляревського. Учора, напередодні прем’єри, я відвідала садибу Котляревського, доторкнулася до сволока. Думаю, Іван Петрович благословив мене на цю роботу».

За допомогою картин-витинанок на сцені оживали образи Михайла Щепкіна, Ізмаїла Срезневського, Гоголя-батька та Гоголя-сина, Тараса Шевченка. На їхні долі та творчість вплинув Іван Котляревський, саме тому у виставі через цих видатних осіб представлений засновник нової української літератури.

«Як правило, про Котляревського, крім того, що «Еней був парубок моторний», і він написав три твори, не знають нічого, – говорить режисер-постановник, автор сценарію вистави Юлія Шевченко. – Хотілося подивитися на класика, на земляка, який жив від нас за пару кварталів, просто як на звичайну людину».

Моновиставу, яку присвятили 250-річчю Івана Котляревського, театр ляльок позиціонує ще й як соціально-культурний проєкт.

«Соціально-культурний тому, що буде масовий перегляд для всіх старшокласників, – розповіла директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко. – Тобто ми робимо його для того, щоб учні, студенти, старші за 13 років, не тільки з Полтави, а й із районів, могли приїхати в театр на цю виставу».

Моновистава «Котляревський у персоналіях» триває приблизно 40 хвилин. Вона розрахована на дорослого глядача. У ній розповідається про маловідомі сторінки біографії великого полтавця. До того ж сценічні анімаційний і мультимедійний супроводи посилюють відчуття історичної атмосфери Полтави часів Івана Котляревського.