Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Театр ляльок «оживив» біографію Котляревського

У Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбувалася прем’єра моновистави «Котляревський у персоналіях».

Невідомий об'єктУже на початку вистави її єдина актриса Олена Субтеля описала атмосферу Полтави, в якій 250 років тому народився Іван Котляревський. Вона, зокрема, повідомила глядачу, що тоді полтавці не соромилися розмовляти «малоросійською», але були високоосвічені.

«Це не зовсім вистава, це мультимедійний проєкт, – розповіла після прем’єри Олена Субтеля. – І я тут як ведуча, оповідач, сучасниця Котляревського. Учора, напередодні прем’єри, я відвідала садибу Котляревського, доторкнулася до сволока. Думаю, Іван Петрович благословив мене на цю роботу».

За допомогою картин-витинанок на сцені оживали образи Михайла Щепкіна, Ізмаїла Срезневського, Гоголя-батька та Гоголя-сина, Тараса Шевченка. На їхні долі та творчість вплинув Іван Котляревський, саме тому у виставі через цих видатних осіб представлений засновник нової української літератури.

«Як правило, про Котляревського, крім того, що «Еней був парубок моторний», і він написав три твори, не знають нічого, – говорить режисер-постановник, автор сценарію вистави Юлія Шевченко. – Хотілося подивитися на класика, на земляка, який жив від нас за пару кварталів, просто як на звичайну людину».

Моновиставу, яку присвятили 250-річчю Івана Котляревського, театр ляльок позиціонує ще й як соціально-культурний проєкт.

«Соціально-культурний тому, що буде масовий перегляд для всіх старшокласників, – розповіла директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко. – Тобто ми робимо його для того, щоб учні, студенти, старші за 13 років, не тільки з Полтави, а й із районів, могли приїхати в театр на цю виставу».

Моновистава «Котляревський у персоналіях» триває приблизно 40 хвилин. Вона розрахована на дорослого глядача. У ній розповідається про маловідомі сторінки біографії великого полтавця. До того ж сценічні анімаційний і мультимедійний супроводи посилюють відчуття історичної атмосфери Полтави часів Івана Котляревського.

Image
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk