• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На ринку Полтавщини виявили небезпечну продукцію: в іграшках – свинець, електроприбори неякісні

Із метою перевірки безпечності нехарчової продукції фахівці відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів з початку 2019 року провели більше 30 перевірок характеристик продукції.

До уваги брали: наявність та належне застосування знаку відповідності технічним регламентам;  наявність інформації про найменування, адресу виробника або уповноваженої особи згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов, застережливої інформації щодо застосування продукції; наявність технічної документації та декларацій про відповідність, що підтверджують виконання вимог щодо безпечності товарів, установлених в Технічних регламентах.

Як наслідок, застосовано  штрафні санкції в сумі 149,6 тисяч гривень, із них на сьогодні стягнуто 136,85 тисяч гривень.

Із метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також відсутності загроз суспільним інтересам відділом ринкового та метрологічного нагляду здійснювався відбір зразків продукції для проведення експертизи. У результаті лабораторних досліджень за низкою параметрів було виявлено продукцію, яка не відповідає вимогам нормативних документів.

  • Іграшка бластер HXD 10584 (на фото), розмір 25 см, дата виготовлення листопад 2016 року, згідно пакування країна походження - Китай.

На підставі одержаних від Науково-дослідного центру випробувань продукції ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (далі ДП «Укрметртестстандарт») протоколів випробувань, встановлено, що продукція не відповідає вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженим Постановою КМУ від 10 березня 2017 року № 139  «Безпечність іграшок. Частина 3. Міграція певних елементів».

За результатами експертизи продукція вміст свинцю становить 108000 мг/кг, при нормі не більше 1000 мг/кг.

Як відомо свинець спричиняє токсичну дію практично на всі органи і системи організму людини. Він є більш токсичним для дітей, ніж для дорослих, є кумулятивною отрутою і в малих дозах проявляє неспецифічну дію, що призводить до безсимптомного накопичення змін в органах і тканинах. Свинець належить до отрут з політропним механізмом дії, що проявляється специфічним токсичним впливом на органи кровотворення, ураженням центральної та периферичної нервової системи, ШКТ, серцево-судинної та імунної системи. Він має негативну дію на печінку, нирки, порушує обмінні процеси, зокрема синтез білка. Результати клінічних та епідеміологічних досліджень свідчать, що тривалий контакт зі сполуками свинцю призводить до зростання артеріального тиску та достовірно збільшує ризик виникнення артеріальної гіпертензії і серцево-судинної патології. Хронічний вплив свинцю веде до ураження еластичного каркасу судин та розвитку розшарувань аорти та її аневризми, накопичення свинцю у стінках судин та еритроцитах веде до їх ламкості і зниження осмотичної резистентності.

  • Іграшка Трек «Amazing Tracks», NO 8813, дата виготовлення травень 2018 року, містить батарейки згідно позначень на пакуванні, найменування та контактна поштова адреса виробника та імпортера не зазначена.

На підставі одержаних від Науково-дослідного центру випробувань продукції ДП «Укрметртестстандарт» протоколів випробувань, встановлено, що продукція не відповідає встановленим вимогам Технічного регламенту обмеження. За результатами проведених випробувань продукція теж містить свинець - 89900 мг/кг при нормі не більше 1000 мг/кг.

Відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», до розповсюджувача даної продукції, вжито обмежувальних заходів, шляхом заборони надання продукції на ринку, з вимогою повернення всіх одиниць відповідної продукції, що перебуває в реалізації, виробнику/імпортеру, кожному у ланцюгу постачання та припинення будь-якого демонстрування, пропонування такої продукції споживачам.

  • Електричний чайник «Smart», model NO: HHB 1209, 1,2 L, 220-240V-50/60Hz, 1370-1630W; найменування виробника, імпортера та їх контактна поштова адреса не зазначено, дата виготовлення – не зазначена.

За результатами проведеної експертизи електричний чайник не відповідає вимогам ДСТУ EN 60335-2-15:2015 за кулькома пунктами:

- інструкція не містить суттєві застереження, що цей прилад можуть використовувати діти віком від 8 років і старше, якщо вони перебувають під наглядом або їх проінструктовано про безпечне користування приладом і вони розуміють можливі небезпеки; чищення й обслуговування приладів можливо для дітей старше 8 років під наглядом. Прилад та його шнур потрібно тримати недосяжним для дітей менше 8 років;

– немає інструкції українською мовою.

Відповідно до розроблено Сценарного плану ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція, розраховано середній рівень загрози.

  • Настільна електроплитка «Esperanza», ЕКН001К, АС 220-240V, 50Hz, 1000W; згідно пакування, виробник: Есперанза Сп. Й. Протек, Польща/05-850.

За результатами проведеної експертизи електрична плита не відповідає вимогам ДСТУ EN 60335-2-9:2015 за пунктами:

– інструкція не містить суттєвих застережень у перекладі українською мовою;

– натягування проводу ущемлення, в разі вислизання шнура живлення з вузла кріплення, відбувається раніше струмовідних приводів.

Відповідно до розроблено Сценарного плану ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція, розраховано високий рівень загрози. До розповсюджувача даної продукції вжито обмежувальних заходів, шляхом заборони надання продукції на ринку, з вимогою повернення всіх одиниць відповідної продукції, що перебуває в реалізації, виробнику/імпортеру, кожному у ланцюгу постачання та припинення будь-якого демонстрування, пропонування такої продукції споживачам (користувачам).

Відповідно до вимог Постанов КМУ «Про затвердження Порядку відшкодування суб’єктом господарювання витрат, пов’язаних з проведенням експертизи зразків продукції» та «Деякі питання відшкодування суб’єктом господарювання вартості відібраних зразків нехарчової продукції та проведення їх експертизи», суб’єктами господарювання до держбюджету відшкодовано 46,6 тисяч гривень вартості відібраних зразків продукції та проведення їх експертизи, за результатами якої встановлено, що продукція становить ризик та/або не відповідає вимогам, технічних регламентів.

Споживачі за наявності підстав вважати, що продукція не відповідає встановленим вимогам або становить загрозу будь-яким суспільним інтересам, мають право звертатись до органу державного ринкового нагляду за захистом їх права на безпечність продукції та в разі необхідності проведення експертизи.

За матеріалами ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk