• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві представники ОБСЄ вивчають проблеми домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерні питання

Представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні зустрілися з т.в.о голови Полтавської ОДА Олегом Пруглом. Маргарита Васкес із Іспанії вже п’ять років працює в Україні й вивчає гендерні питання, тому відразу поцікавилася рівністю жінок і чоловіків у адміністрації.

«Гендерна політика – це компонент усіх справ, не тільки політики й економіки, вона регулює відносини між людьми і соціальні підходи. Хотіла знати, як розвивається Полтава у цій сфері, – говорить Маргарита Васкес. – Чого далеко ходити: скільки жінок працює в адміністрації, скільки чоловіків, якого вони віку? Бо ці показники чітко впливають на результат роботи».

«У нас діє обласна Програма реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015 – 2019 роки. За ініціативи міністерства фінансів створена окрема програма, що забезпечує гендерне бюджетування. Це не тільки рівність між чоловіками і жінками, а й можливість передбачити різні умови праці для різних вікових категорій. В управлінні сім’ї, молоді та спорту є окремий відділ з гендерних питань. Так, що цій темі приділяємо чимало уваги, – розповів Олег Пругло. – Серед працівників адміністрації 422 жінки, 156 чоловіків. Але на керуючих посадах у нас, можна сказати, рівність: департаменти очолюють як жінки, так і чоловіки. Ми не розділяємо їх за статевими показниками, лише за результатами роботи».

Маргарита Васкес розповіла про вчорашній візит до БО «Світло Надії» та запитала про підтримку на обласному рівні постраждалих від домашнього насильства та торгівлі людьми.

«Із липня в Полтаві запрацювала мобільна група «Поліна», у складі якої двоє патрульних поліції та дільничний інспектор виїжджають на виклики, що пов’язані з насильством у сім’ї. І от за місяць ця група відреагувала на 267 повідомлень, – розказав начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький.

Щороку від насильства в області страждає близько 2 тисяч осіб (із них 80% - жінки). За півроку на Полтавщині зафіксовано 651 звернення, і лише 45 із них надійшло від чоловіків. По всій області створено 30 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від насильства або за ознакою статі. На фінансування програм виділено 248 тисяч гривень, крім того на сесії Полтавської обласної ради - 700 тисяч гривень на авто для мобільної бригади Центру соціальних служб.

Станом на 1 серпня в області 13 осіб отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. У червні 2019 року 4 особам із цього списку надана одноразова матеріальна допомога з обласного бюджету на загальну суму 8 тисяч гривень. У поточному році виділено 90 тисяч гривень на підтримку та проведення заходів з питань протидії торгівлі людьми.

Також представники ОБСЄ цікавилися станом міжнаціональних відносин на Полтавщині. Агнежка Жигаз із Польщі запитала у начальника відділу у справах національностей та релігій Департаменту культури Полтавської ОДА Володимира Состіна: представники яких національностей живуть в області?

«За переписом поряд із українцями (91,4%) проживають росіяни (7,2%), білоруси (0,4%), вірмени (0,2%), молдавани (0,2%), євреї (0,1%). Практично всі етноси в регіоні живуть розпорошено, місць компактного проживання великих етнічних груп, які  могли б дестабілізувати ситуацію, немає. Взаємовідносини між нацменшинами та корінним населенням загалом спокійні, доброзичливі. Останнім часом конфліктів та проявів взаємної неприязні, міжнаціональної ворожнечі не спостерігалося», – запевнив Володимир Состін.

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk