• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Кількість районів зменшать, а кількість ОТГ збільшать: децентралізація на Полтавщині.

Перспективний план формування територій громад Полтавської області, який затвердила обласна рада минулого року передбачав створення на Полтавщині 77 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Нині їх 49.

У новій редакції цього документу, що затвердив 19 червня 2019 року Кабінет міністрів кількість ОТГ зменшилось до 71, вони охоплюватимуть 95,3% території області.

«Проте даний формат не є сталим» – повідомила на апаратній нараді в облдержадміністрації (ОДА) директорка Департаменту економіки, торгівля та економічного розвитку ОДА Інна Іщенко.– «Облдержадміністрацією в межах норм чинного законодавства продовжується робота, спрямована на узагальнення та підготовку документів для внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області на черговому засіданні сесії Полтавської обласної ради, яке попередньо заплановане на вересень 2019 року, з урахуванням відповідних рішень, прийнятих органами місцевого самоврядування на підставі волевиявлення громадян.

Отже, залишається дуже мало часу до того, щоб вносити зміни у формування територій ОТГ. На нараді відзначалося, що відповідні процеси мають завершитися у цьому році.

 «Головним завданням, яке на сьогодні поставлене Урядом перед органами влади та місцевого самоврядування, є реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади з метою забезпечення проведення місцевих виборів у 2020 році на новій територіальній основі», – сказала Інна Іщенко.

Формування базового рівня, тобто створення ОТГ, розпочалося ще у 2015 році. Нинішнього року стартував наступний етап змін адміністративно-територіального устрою – створення субрегіонального (районного) рівня.

 Запропонований Міністерством регіонального розвитку формат такого рівня для Полтавщини передбачає створення на території області 4 округів, що фактично повністю відповідають Госпітальним округам (Східний госпітальний округ – Полтавський район, Південний – Кременчуцький, Західний – Лубенський, Північний – Миргородський).

Одна з умов створення такого округу – проживання на його території 150 тисяч осіб.

Ще одна умова Кабміну передбачає те, що межі округів мають проходити по межах проектних адмінтеродиниць базового рівня (ОТГ), а не по межах теперішніх адміністративних (сільських) районів.

Інна Іщенко наголосила, що після ліквідації районів різноманітні підрозділи державних служб зберігатимуться у нинішніх центрах цих районів.

«В жодному випадку не будуть ліквідовувати управління соціального захисту. Соціальні послуги, які зараз надаються, залишаться у повному обсязі», - сказала Інна Іщенко.

Новостворені центри майбутніх округів вона називає центрами соціально-економічного зростання, де будуть представництва всіх державних установ. Нині чимало з них мають статус міжрайонних, і не завжди вони зосереджені в одному районному центрі.

«Коли ми проводили наради на місцях, то у депутатів районного рівня були запитання – куди і кому перейдуть повноваження? – розповіла Інна Іщенко. – Ми говоримо, що відповідно до концепції адміністративно - територіального устрою ми зараз визначає лише майбутні центри соціально-економічного зростання, округи чи райони, в склад яких увійдуть нинішні райони. Про передачу повноважень мова поки що не ведеться. Людей не цікавлять скільки буде депутатів, їх цікавить – де і які надаватимуть послуги».

Т.в.о голови облдержадміністрації Олег Пругло нагадав, що практично всі повноваження, функції і гроші зосередяться в ОТГ.

«В оцих центрах зростання – не буде там ні депутатів, ні виконкомів. Це буде міжмуніципальне утворення, які будуть надавати ті чи інші послуги. ОТГ, а не райони вже будуть визначати для них функції. Тягнуть ОТГ на своєму рівні ту чи іншу функцію, то вони її собі залишають. Якщо ні, то передають вище».

 

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk