Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавщина вперше долучилася до міжрегіонального туристичного маршруту

На три області розрахований туристичний маршрут «Стежками мандрівного філософа» – Полтавщину, Харківщину й Сумщину. Полтавська його частина охоплює Лохвицю й Чорнухи. Зокрема, пам’ятник Григрію Сковороді у Лохвиці й Чорнухинський літературно-меморіальний музей імені Г.С. Сковороди.

Надалі, за словами директора Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентини Вождаєнко, маршрут про мандрівного філософа з Полтавщини хочуть зробити міжнародним.

– Дякуємо харків’янам за ініціативу створення об’єднаного міжрегіонального маршруту. В комплексі завжди краще брендувати ідею. Хочемо зробити міжнародний туристичний маршрут, пов’язаний із Григорієм Сковорою. Нині потрібно працювати з бізнесом, шукати туристичні організації, які зацікавлені займатися виїзним туризмом, налагодять співпрацю із європейськими країнами, де шанують Григорія Савича. Нині це перший етап великої роботи, яку плануємо виконати надалі, – зазначила Валентина Вождаєнко.

Додала, що через рік-півтора у Чорнухах планують зробити комплекс із конференц-залом й іншими локаціями. Наголосила на потребі розвитку сфери обслуговування.

Ознайомилися з полтавськими місцями, пов’язаними з мандрівним філософом, начальник відділу туризму та промоцій Сумської облдержадміністрації Юрій Гладенко й керівник обласного комунального закладу «Харківський обласний туристично-інформаційний центр» Валентина Холодок, екскурсоводи, працівники музеїв, представники турфірм, викладачі вишів за напрямом туризм та інші фахівці галузі. Валентина Холодок і Юрій Гладенко презентували свої «частинки» маршруту й погодилися, що його потрібно детально пропрацювати, врегулювавши організаційні моменти: з якого регіону він стартуватиме, як адаптувати його до різних аудиторій, зі скількох осіб має складатися група, чи можливо передбачити велосипедні маршрути, частину маршруту зробити пішою. Розглядали варіанти як одноденної, так і дводенної мандрівки.

– За місяць-півтора міжрегіональний туристичний маршрут буде виписаний. Ми уже географічно прорахували всі локації, відстані, знаємо цінову політику. Ще потрібно його науково дописати. Авторське право за розробку туристичного маршруту ми не залишаємо за собою, щоб кожен екскурсовод міг ознайомитися з маршрутом й використовував його, водячи туристів. На місцевих локаціях є додаткові екскурсоводи й наукові працівники, які доповнять маршрут науковою інформацією, – додала Валентина Вождаєнко.

Нагадаємо, що цьогоріч 9 листопада виповнюється 225 років із дня смерті Григорія Сковороди. У 2022-му відзначатимуть 300-річчя із дня його народження. Міжрегіональний туристичний маршрут є однією зі складових на пошанування пам’яті відомого земляка.

Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk