Previous Next

Суттєвих порушень виборчого законодавства, які б вплинули на результати волевиявлення громадян, на Полтавщині не зафіксовано

Надрукувати

Спостерігачі ОПОРИ не зафіксували системних порушень виборчого законодавства під час голосування 21 липня, які могли б вплинути на перебіг волевиявлення громадян. Про це розповів на прес-конференції за підсумками дня позачергових виборів народних депутатів України координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

Зазначив, що спостерігачі мережі ОПОРА працювали на 59 дільницях в області. Додав, що всі дільниці на Полтавщині відкрились без суттєвих затримок. Проте перед початком голосування ОПОРА фіксувала проблеми з матеріально-технічним забезпеченням дільниць.

– Це тенденційна ситуація, яка була і на президентських виборах. Низка дільниць не мали вдосталь скриньок для голосування, як стаціонарних, так і переносних. Також була проблема з кабінками для голосування. На деяких дільницях зафіксована менша кількість бюлетенів, ніж зареєстрованих виборців. Це не мало суттєвого впливу на хід голосування, бо на тих дільницях не зафіксовано великої явки, проте у разі участі в голосуванні 100 відсотків виборців, це могло б вплинути на процес, – пояснив Костянтин Донченко. – Ще однією проблемою забезпечення виборів є доступність дільниць для людей з інвалідністю. Так, у Полтаві на одній з дільниць зафіксований випадок, коли чоловік на візку не зміг заїхати до кабінки для голосування, через що йому довелось голосувати поза межами кабінки, порушуючи при цьому таємницю голосування. Були окремі випадки обмеження й перешкоджання в діяльності спостерігачів. У відповідних ситуаціях ми зверталися до поліції.

Костянтин Донченко додав, що представники мережі ОПОРА в день виборів на Полтавщині зафіксували 46 порушень. Нагадав, що область – одна з лідерів за явкою на виборах.

– На території Полтавщини суттєвих порушень виборчого законодавства, які б вплинули на результати волевиявлення громадян, допущено не було, – зазначив начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Полтавській області Юрій Сулаєв. – Дякуємо громадянам, спостерігачам і більшості працівників дільничних виборчих комісій, які оперативно надавали інформацію поліції. Завданням на всіх етапах передвиборчої кампанії і в день волевиявлення громадян було попередити правопорушення. Загалом поліція забезпечила публічний порядок і безпеку. Дуже вдячні громадянам за високу правову свідомість під час проведення виборчого процесу.

Юрій Сулаєв додав, що від старту виборчої кампанії до дня тиші правоохоронці отримали 254 інформації від громадян, спостерігачів про імовірні порушення виборчого законодавства. У день тиші облікували 27 таких звернень. Із 08.00 ранку до 20.00 вечора у день волевиявлення отримали 101 повідомлення про імовірні правопорушення виборчого законодавства, а після 20.00 – ще чотири повідомлення.

– Зі 101 повідомлення у день виборів 38 надійшло з Кременчука. 28 – по Полтаві, 10 – по Лубенському району, по 4 – Горішні Плавні й Миргород, 3 – у Кобеляках. Решта – по 1-2 повідомлення в інших районах, – поінформував Юрій Сулаєв. – Найбільше – понад 30 – повідомлень стосувалися підозри у проведенні незаконної агітації на території або поблизу ДВК. Усі факти відпрацьовані. На осіб, які вчиняли такі правопорушення, складені адміністративні протоколи. Загалом за весь період голосування складено 5 адмінпротоколів. Близько 30 матеріалів ще перевіряє поліція. Будуть прийняті відповідні правові рішення після ретельної перевірки.

Речник поліції Полтавщини нагадав, що в області відкрито 12 кримінальних проваджень. Із них 9 – за підкуп виборців (ст. 160 ККУ), 3 – щодо перешкоджання здійсненню виборчого права (ст. 157 ККУ).