Previous Next

Володимир Гройсман: «Цього року Нова українська школа охопить 1 мільйон дітей»

Надрукувати

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив прискорити у регіонах підготовку до нового навчального року, особливо щодо матеріального забезпечення шкіл, закладів профтехсвіти, підключень до мережі Інтернет та комплектації підручниками. Про це він сказав під час Координаційної ради з питань реформи освіти.

– Українські діти 1 вересня мають піти у відремонтовані, інфраструктурно забезпечені й безпечні дошкільні й шкільні навчальні заклади. Тому потрібно проаналізувати рівень підготовки відповідних установ і підготувати всі садочки й школи до старту навчального процесу. Водночас необхідно забезпечити у школах наявність усього обладнання для НУШ. Цього року Нова українська школа охопить 1 мільйон дітей. Також важливо приділити увагу створенню центрів професійно-технічної освіти, функціонуванню профтехосвіти у регіонах і, зокрема, формуванню адекватного регіонального замовлення, – зазначив Володимир Гройсман. – Ще одне важливе питання – створення необхідної мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Кожен день зволікання з цим питанням залишає дітей і батьків зі своїми потребами й проблемами. Потрібно усунути й цифрову дискримінацію, тобто навіть у найвіддаленіших селах має бути інтернет. Ми виділили ресурси на інтернетизацію. Цю роботу варто провести оперативно й ефективно.

Обговорили на Координаційній раді й хід освоєння бюджетних субвенцій. Цього року їх обсяг становить 1,215 млрд грн.

Володимир Гройсман акцентував на завданні до 2020 року включно ліквідувати черги у дитячих садочках. Наголосив на забезпеченні належного рівня заробітних плат освітянам. Зазначив, що невдовзі Уряд запропонує нові моделі, які дозволять продовжити шлях для підвищення фінансового забезпечення працівників галузі.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич акцентувала увагу, що всі закупівлі мають бути проведені вчасно, адже у поточному році освітню субвенцію спрямували в регіони значно раніше, ніж минулоріч. За її словами, до 2 серпня усі підручники надійдуть у регіони. Потім профільні органи облдержадміністрації мають організувати доставку підручників з обласних баз до закладів освіти упродовж 15 днів.

Окремо Лілія Гриневич зупинилася на ситуації з професійно-технічною освітою. Розповіла про створення до кінця 2019 року 150 навчально-практичних центрів. Нагадала про подання заявок на конкурс на участь у проекті «EU for skills» зі створення регіональних багатопрофільних центрів із сучасним обладнанням.

– Нині нагальне питання – затвердження регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників. Воно уже сформоване й затверджене майже в усіх регіонах, окрім Донецької, Херсонської й Чернівецької області. Загалом по Україні – позитивна тенденція щодо формування регіонального замовлення. Найбільше зростання обсягів регіонального замовлення у Вінницькій (38 відсотків), Кіровоградській (27 відсотків), Чернівецькій (23 відсотки), Черкаській (19 відсотків) і Полтавській (15 відсотків) областях, – розповіла Лілія Гриневич.

– Потрібно скоординувати роботу, щоб до початку навчального року ми всі питання, які стосуються навчального процесу, врегулювали. Крім того, варто приділити особливу увагу розподілу субвенцій на матеріальне забезпечення шкіл, – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло. – Важлива складова – підключення закладів освіти до мережі Інтернет. Із 619 шкіл області в 9 немає підключення. Це питання також потрібно вирішити.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко повідомила, що закупівля відповідних матеріалів триває.