Previous Next

Олег Пругло зустрівся з представниками Місії зі спостереження за виборами

Друк

В облдержадміністрації побували представники іноземної делегації від ОБСЄ – Місії зі спостереження за виборами. Члени Місії – Джозеф Уоррал із Об’єднаного королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Клемент Мондамерт-Шатрон із Франції, Карен Рейнхард зі Сполучених Штатів Америки і Монік Рейнтьє із Нідерландів – поспілкувалися із т.в.о. голови облдержадміністрації Олегом Пруглом. Іноземні фахівці проводитимуть оцінку перебігу виборчого процесу на Полтавщині.

– Наша зустріч – це візит ввічливості. Нас запросила держава Україна. Ми працюватимемо у вашому регіоні. Тут присутні дві команди. Перша відповідатиме більше за Полтаву, друга – за інші території області. У межах своєї роботи ми зустрічатимемося з представниками державних органів і політичних партій, громадськості, ЗМІ, із тими, хто залучений до виборчого процесу, – розповіла про роботу делегації довгостроковий спостерігач Місії Карен Рейнхард.

Олег Пругло подякував представникам Місії за візит і ознайомив їх із особливостями виборчого процесу в Україні.

– Минулі, президентські, вибори показали, що впливу адмінресурсу не було. Нині відбувається демократичне волевиявлення, результати якого ніхто не може змінити, підтасувати. За роки незалежності відпрацьований такий прозорий механізм, що не дасть повернутися до маніпуляцій. В Україні діє система, яка не дозволяє фальсифікувати вибори, – зазначив Олег Пругло.

Довідково. З 11 червня 2019 року Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ) ОБСЄ офіційно відкрило Місію зі спостереження за довгостроковими парламентськими виборами, що відбудуться 21 липня в Україні. Розгортання місії здійснюється за запрошенням української влади.

До складу основної команди входять 19 експертів, що базуються в Києві. БДІПЛ також звернулося до країн-учасниць ОБСЄ з проханням направити 100 довготермінових спостерігачів, які будуть розміщені по всій країні в міжнародних групах із двох осіб з 18 червня. Крім того, Бюро клопотатиме, щоб держави-учасниці направили 750 короткострокових спостерігачів, які прибудуть за декілька днів до дня виборів.

Місія проведе оцінку виборів щодо відповідності до зобов’язань перед ОБСЄ та інших міжнародних зобов’язань і стандартів демократичних виборів, а також національного законодавства. Спостерігачі будуть уважно стежити за реєстрацією кандидатів, проведенням передвиборчої агітації, роботою виборчої адміністрації та відповідних державних органів; законодавством, пов’язаним із виборами та його імплементацією, вирішенням суперечок, пов’язаних із виборами. Місія також відстежуватиме висвітлення передвиборчих кампаній у медіа-середовищі.