Previous Next

В облдержадміністрації обговорили стан розвитку громадянського суспільства на Полтавщині

Друк

В облдержадміністрації відбулося спільне засідання Громадської ради при Полтавській ОДА та Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при ОДА.

Про підсумки проведення зустрічі голів громадських рад при органах виконавчої влади та представників структурних підрозділів з питань взаємодії з громадськістю з Державним секретарем Кабінету Міністрів України В. Бондаренком і державними секретарями міністерств, яка відбулася 6 червня поточного року, розповів її учасник – голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб. Нагадав, що в Україні закінчується кампанія зі створення громадських рад при органах виконавчої влади. Розповів про співпрацю з обласною владою.

– Ми не створюємося, як опозиція. Наше завдання – допомогти владі вирішити актуальні питання, – зазначив Володимир Голуб. – Маємо працювати ефективно. Нині при Громадській раді при облдержадміністрації створені профільні комісії. У деяких із них ще не обрані й не затверджені голови. Тому цю роботу необхідно оперативно завершити.

Обговорили на засіданні досвід і перспективи взаємодії органів виконавчої влади з громадськими радами. Про це, зокрема, розповів заступник начальника управління – начальник відділу комунікацій з громадськими об’єднаннями управління з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Отич.

– Вперше в Україні на місцевому рівні було запроваджено норму, що без висновку громадської ради щодо підтримки громадськістю проекту рішення документ не виноситься на розгляд депутатського корпусу. За прикладом Полтавщини цю норму нині розповсюджено на всю державу в новій редакції, 2019 року, Типового положення про громадську раду, – поінформував Олександр Отич.

Нагадав, що цьогоріч у лютому-березні відбулася кампанія з обрання нових складів громадських рад при облдержадміністрації, райдержадміністраціях та міськвиконкомах. На установчих зборах 1 березня було обрано новий склад Громадської ради при облдержадміністрації у складі 35 осіб. Уп’яте поспіль її очолив Володимир Голуб. Утворено 12 постійних профільних комісій.

Громадські ради створені й при 24 райдержадміністраціях (крім Зіньківської РДА) та при Горішньоплавнівській, Лубенській, Миргородській міських радах.

– Успішний приклад співпраці громадських рад із райдержадміністраціями – Громадська рада при Лубенській РДА, де запроваджено новий для району формат роботи – виїзні засідання, – додав Олександр Отич. – Цікавим є також досвід взаємодії, напрацьований у Полтавському, Миргородському, Кобеляцькому районах.

Олександр Отич розповів і про нову редакцію Типового положення, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 р. № 353 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996»:

– Останні зміни значно збільшують повноваження і відповідальність громадських рад, деталізують окремі положення щодо організації їх утворення та діяльності, унормовуючи окремі положення постанови, потреба в чому зʼявилася у звʼязку з набуттям значного досвіду взаємодії органів влади з громадськими радами.