Зупинився життєвий вир Олексія Неживого

Надрукувати

20 червня об 11.00 у Свято-Успенському кафедральному соборі відбудеться прощання з відомим науковцем, краєзнавцем, педагогом, журналістом, письменником Олексієм Неживим.

Небуденна особистість, приклад високого професіоналізму, інтелігентності, людської порядності, мудрого патріотизму. Усі ми розуміємо непоправність втрати...

Олексій Неживий вбачав своє покликання в літературознавчих дослідженнях творчої спадщини Бориса Грінченка, Григора Тютюнника, літературно-мистецького життя двох своїх рідних країв – Луганщини та Полтавщини. Він захистив першу в Україні докторську дисертацію за спеціальністю «літературне джерелознавство і текстологія».

Саме завдяки його багаторічній кропіткій праці вперше в первісному вигляді, без цензурних правок та скорочень був виданий роман Григора Тютюнника «Вир». Олексій Іванович зізнавався: «Я скопіював роман, провів текстологічне дослідження і поновив усі пропущені рядки… Це був духовний заповіт вдови Григора Олени Федотівни, і я його виконав… Ця книжка для мене, як пересадка серця, в ній – частина мого серця».

Понад 300 наукових і науково-популярних публікацій із літературознавства, історії педагогіки України, фольклористики, методики викладання української мови і літератури, більше 700 публікацій у періодичній пресі, виступів на радіо й телебаченні – всюди Олексій Іванович залишав частинку свого серця, переконуючи, що збереження української мови для нащадків є найвищим проявом патріотизму.

Цьогоріч за підтримки обласного бюджету як соціально-значуще видання повинна вийти книжка Олексія Неживого «Григір Тютюнник. Мануйлівський записник». На жаль, це останній твір автора…

Лауреат Нобелівської премії, драматург і філософ Моріс Метерлінк писав, що люди, які відійшли у вічність, живуть у країні спогадів і залишаються живими, поки ми згадуємо про них.

Олексій Іванович залишиться світлим спогадом і в наших серцях.