• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Міністр культури України Євген Нищук зустрівся у Полтаві з творчою інтелігенцією та представниками громадськості, виконавчої влади, органів місцевого самоврядування

Зустріч відбулася у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Міністр на початку свого виступу сказав, що він радий перебувати у краї, «який є колискою всієї України».

Потім зосередився на розвитку вітчизняної культури  за останні п’ять років. «Про успіх українського мистецтва, українського митця мало не щодня говорить увесь світ, – сказав Євген Нищук. – За кордоном знають наших хореографів, знають наших співаків оперного мистецтва, знають наших музикантів. Тепер уже знають митців кіноіндустрії, креативної індустрії, IT сфери, геймерів, креєйторів. І цьому передувала велика робота».

Міністр культури нагадав, що у 2014 році видатки на культуру з держбюджету становили 1,5 мільярда гривень. Нині це 7 мільярдів гривень. На його думку, значно поліпшило підтримку мистецьких проектів створення Українського культурного фонду, який має державне фінансування, але працює на грантовій основі. Його експертний відбір переможців не залежить від міністра культури.

«Нині це деталізовані проекти, з конкретними напрямками, – пояснив Євген Нищук. – Це стало єдиним стандартом. Тим паче ми увійшли до європейських програм, які дають можливість співфінансування… Розробляємо закон про культурну субвенцію. Це буде одним із завдань п’ятиріччя нової Верховної Ради».

На зустрічі виступили директор Полтавського міського Будинку культури Лариса Семеняга, директор Полтавської обласної філармонії Олег Тищик. Вони зосередилися на проблемі низьких зарплат працівників культури.

«Що стосується тарифікації, то буквально вчора на урядовому комітеті я виніс це питання, – відповів міністр. – Ще дискутуємо з Міністерством фінансів, але начебто виходимо на згоду… Я розумію, що зараз будуть говорити, що цього року на це не закладався бюджет. Для нас головне – прийняти рішення, і це може входити з 1 січня 2020 року, але це дасть можливість закладати й у місцеві та в державний бюджети кошти на інші тарифікації».

Євген Нищук сказав, що Міністерство ініціює відкладення реформи системи шкіл мистецтв щонайменше на рік. «Що дасть нам можливість щодо тих чи інших пунктів знайти порозуміння, – додав міністр, – щось відмінити, а щодо того, що не в наших силах, внести пропозиції про зміни до закону… Ніяких звільнень, ніяких подібних речей не може бути».

Євген Нищук сказав, що підтримка закладів, де діти навчаються мистецтву, – пріоритет для міністерства. У цьому контексті він загадав Опішнянський колегіум мистецтв. Також міністр запевнив, що в його відомстві особливу увагу приділяють підтримці решетилівських традицій килимарства та вишивки, процедурі внесення до спадщини ЮНЕСКО вишивки «білим по білому».

«Одна з важливих складових держави – культура, – сказав заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь. – У нас на Полтавщині є 100% порозуміння з нашою обласною радою: коли постає питання виділення коштів на культуру, жоден депутат не каже «ні».

Голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва у своєму виступі заявила: добре, що була політична воля в країні на проведення децентралізації. «Я дуже вдячна, що ми з 1 січня 2015 року отримали освіту, культуру й охорону здоров’я у своє управління. Це дало нам можливість вирішити багато питань, чим я пишаюсь», – зазначила Олександра Шереметьєва.

Євген Нищук сказав, що децентралізація, особливо збільшення місцевих бюджетів, допомагає громадам вдало розвивати культуру на своїх територіях. Водночас його турбує, що деякі з них мають проблеми, наприклад, руйнування пам’яток архітектури, але гроші на їх відновлення не виділяють. Натомість тримають кошти на депозитах. «За кожну пам’ятку несе відповідальність власник, – нагадав міністр. – Це або комунальна власність, або приватна. З приватною маємо гіршу ситуацію, хоча впродовж останнього року є приємні випадки».

Директор Департаменту культури і туризму Валентина Вождаєнко у своєму виступі сказала, що вперше «отак просто і легко» відбулась  зустріч міністра культури з тими, хто творить культуру на Полтавщині. Вона звернулась до міністра з такими словами: «Дякуємо за ті проекти, які почали рухатися вперед. Насправді, в культурній спадщині до 2014 року був повний хаос».

Євген Нищук – міністр культури України з 27 лютого до 2 грудня 2014 року та з 14 квітня 2016 року і дотепер.

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk