Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавщина – лідер з надання послуги «соціальне таксі»

В області проживає 422 тис. пенсіонерів (в тому числі майже 4 тис. осіб з інвалідністю на візках).

Мережа територіальних центрів соціального обслуговування Полтавщини є однією з найбільш розгалужених в Україні.

Протягом 2018 року територіальними центрами та центрами надання соціальних послуг надано різних видів соціальних послуг 112 тис. особам, що становить 26 % від загальної чисельності пенсіонерів (по Україні цей показник складає – 11 %). Соціальним обслуговуванням охоплено кожного четвертого пенсіонера.

З 2007 року в області (кожному місті та районі), вперше в Україні, впроваджено соціальну послугу «соціального таксі».

Протягом 2018 року територіальними центрами надано понад 10 тис. автотранспортних послуг. Попит на автотранспортні послуги постійно зростає, у порівнянні з 2017 роком надано на 11 % послуг більше.

Надання послуги «соціальне таксі» дає змогу громадянам похилого віку та особам з інвалідністю з віддалених населених пунктів не бути заручниками домівок та вирішувати свої медичні, соціальні та реабілітаційні потреби.

Враховуючи, що за останні роки парк автотранспорту застарів (перший придбано в 2007 році (м. Полтава)), а також, що в деяких районах відсутні спецавтомобілі для перевезення осіб з інвалідністю, Департаментом соціального захисту населення, за підтримки обласної державної адміністрації, ініційовано внесення змін до «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки», в частині придбання мікроавтобусів, обладнаних підйомниками, шляхом співфінансування, у розмірі 50% за рахунок коштів обласного бюджету при виділенні коштів з місцевих бюджетів (не менше 50% вартості).Вказану ініціативу підтримано депутатським корпусом. В 2018 році з обласного бюджету використано 2,5 млн. грн. для придбання мікроавтобусів обладнаних підйомниками на базі «CITROEN Jumper». Спецавтотранспорт придбали: Гадяцький, Новосанжарський, Машівський, Чутівський райони та Пришибська ОТГ.

В 2019 році дію «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки» продовжено. В поточному році Шевченківському району м. Полтава та Глобинському району виділено кошти з місцевих бюджетів на придбання спецавтотранспорту, зокрема 700 тис. грн. та 600 тис. грн. відповідно.

Крім того, в 2018 році, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 189 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату», Білоцерківська ОТГ пройшла конкурсний відбір та отримала спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, який придбано за рахунок коштів державного бюджету.

Першим випробувати автомобіль випало В.І. Трускалу. Володимир Іванович розповідає, що білоцерківський «Пежо» має дуже зручний підйомник із пультом управління. Особа з інвалідністю на візку може самостійно (причому дуже швидко) заїхати всередину спецавтомобіля.

В 2019 році, конкурсний відбір пройшла Шишацька ОТГ та відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 23.05.2019 № 797 включена до Переліку служб з перевезення, які будуть забезпечені спеціально обладнаними автомобілями для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

Департамент соціального захисту населення 
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk