• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Державний архів Полтавської області презентував виставку до Дня Української Державності

До Дня Української Державності Державний архів Полтавської області на своєму вебсайті презентував для громадськості документальну виставку «Українська церква у боротьбі за державність». 

На виставці представлено сканкопії документів, які свідчать про релігійне, культурно-просвітницьке і духовне життя України, у тому числі на Полтавщині від ХVІІ ст. до сьогодення. Низка документів розповідає про храмове будівництво, майнові права монастирів та церков, культові пам’ятки національного значення і православні святині українського народу (Пересопницьке євангеліє, яке тривалий час зберігалося у бібліотеці Полтавської духовної семінарії). Досить цікавими є відомості про українофільську діяльність викладачів та учнів Полтавської духовної семінарії, священнослужителів Полтавської єпархії (регент Іван Різенко, митрополит УАПЦ Феофіл Булдовський, священник Андрій Геращенко), участь в українській революції 1917-1921 рр. та ін.

Представлені архівні документи свідчать про різні періоди у житті української церкви. Особливо значних переслідувань церква зазнала, після 1919 року, внаслідок ініційованих більшовицькою владою численних антирелігійних кампаній, вилучень церковних цінностей, масових руйнувань культових споруд, репресій та переслідувань священнослужителів, насильницького виселення ченців із храмів, тощо.

Окремий комплекс джерел розповідає про відродження Української помісної православної церкви (УПЦ КП, УАПЦ, ПЦУ) в Україні, у т. ч. на Полтавщині, наприкінці ХХ - початку ХХІ століття. Документи органів місцевого самоврядування, громадських організацій, світлини та матеріали періодичних видань розповідають про державницьку діяльність настоятелів православних церков і українських священнослужителів: розбудову православних храмів і проведення перших Богослужінь українською мовою, перебування Патріарха Київського і всієї Русі України Мстислава (Степана Скрипника) у Полтаві (1990, 1992 рр.), участь у заходах із пошанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр., жертв політичних репресій, пошанування пам’яті преп. Паїсія Величковського, головного отамана військ УНР, голови директорії УНР Симона Петлюри; звернення митрополита Єпіфанія – предстоятеля ПЦУ до мирян щодо захисту територіальної цілісності України від російської агресії, проведення панахид за загиблими військовими ЗСУ в сучасній російсько-українській війні, участь у волонтерському рухові, та ін.

Виставка підготовлена на основі документів Державного архіву Полтавської області, Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву (м. Київ), Центрального державного історичного архіву України (м. Київ), Центрального державного архіву вищих органів влади та управління (м. Київ).

Image
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk