• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В обласному центрі гурт «Хорея Козацька» виконав пісні Української революції

У Полтавському музичному училищі імені М.В. Лисенка відбувся виступ гурту «Хорея Козацька». Колектив виконав композиції з музичного альбому «Пісні Української революції». Організаторами заходу стали Український інститут національної пам’яті та Полтавська облдержадміністрація. Виступ відбувся з нагоди 140-річчя з дня народження державного та громадсько-політичного діяча, Голови Директорії та Головного Отамана армії УНР полтавця Симона Петлюри.

– Пісні Української революції – щирі артефакти доби 1917-1921 років. Це не фейки, не вигадки, не мрії про минуле, а твори, які були актуальними, надихали в той час, відображають ту епоху й допомагають нам її зрозуміти. Це твори композиторів Кирила Стеценка, Якова Степового, Миколи Леонтовича, на слова Олександра Олеся, Миколи Вороного, Спиридона Черкасенка, Христі Алчевської, – розповів кобзар і дослідник пісенної спадщини українців, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко.

Він зазначив, що «Пісні Української революції» – масштабний проект, над яким колектив працював тривалий час, зокрема сам Тарас Компаніченко, за його словами, – 30 років.

– У бібліотеках, в архівах збирав матеріали. І далі продовжую цю справу. Минулого року ми записали з «Хореєю Козацькою» за підтримки Українського інституту національної пам’яті великий альбом. До нього увійшли 27 творів, – додав Тарас Компаніченко.

Під час виступу в Полтаві «Хорея Козацька» виконала дві пісні, безпосередньо пов’язані з Симоном Петлюрою.

– Це дві присвяти. Одна – «Пісня про Петлюру» 1919 року на слова й музику Василя Ємця – засновника капели бандуристів, видатного віртуоза. Інша – на слова Олександра Олеся й музику Кирила Стеценка – «Покинь, мій синочку, ридати». Ці композиції увійшли до нашого альбому, але сьогодні вони звучать у дещо іншій інтерпретації, – пояснив Тарас Компаніченко.

– Від імені представників центрального органу виконавчої влади нині складаємо пошану Симону Петлюрі як творцю Української держави. Він розумів, що держава є найвищою цінністю. І це має усвідомити кожен українець. Нинішній захід – на честь тих людей, які свого часу зробили неймовірно багато для того, щоб наша держава існувала й розвивалася, – зазначив представник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.

Довідково. Музичний альбом «Пісні Української революції» побачив світ за сприяння Українського інституту національної пам’яті. До альбому увійшли пісні, написані в добу 1917-1921 років, зокрема, і варіант гімну «Ще не вмерла Україна» на народну мелодію, який співали на Лівобережжі аж до Кубані. Автори більшості цих пісень – класики української літератури, такі як Грицько Чупринка, Микола Вороний, Христя Алчевська та ін. Композитори – Кирило Стеценко, Микола Леонтович, Олександр Кошиць, Яків Степовий, Павло Синиця, Костянтин Богуславський, Левко Ревуцький.

Завантажити альбом можна на сайті Українського інституту національної пам’яті або за посиланням http://bit.ly/2Htmicr.

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk