• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві відзначили 140 річчя від дня народження Симона Петлюри

До 140-річчя від дня народження Симона Петлюри в Полтаві провели пізнавальний інформаційно-просвітницький тур  «Полтавський період Симона Петлюри».

Екскурсія складається з 5 локацій обласного центру, які пов’язані з життям та діяльністю українського державного, військовго та політичного діяча. Долучилися до заходу члени координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Полтавській облдержадміністрації, представники української діаспори в Аргентині та Українського інституту національної пам’яті.

«Симон Петлюра є видатним військовим і політичним діячем, борцем за незалежність України. Він  народився в передмісті Полтави. Його предками були козаки та представники духовенства, – зазначив  заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь. – Цей просвітницький тур є й пізнавальним, й інноваційним. Це перший маршрут у нашому місті, який створили за QR-кодами. Тож туристи можуть не лише відвідати місця, пов’язані з видатним державотворцем, а й відсканувавши QR-код мобільним телефоном, на спеціальному сайті знайти інформацію про Симона Петлюру».

 Президент асоціації громадян України та країн Центральної і Східної Європи в Аргентині «Єднання» Людмила Олійник належить до української діаспори 4-ї хвилі.  Асоціація створена в 1994 році. Інформацію про тур дізналася з сайту облдержадміністрації та вирішила приїхати до Полтави.

«В українській православній церкві в Буенос-Айресі знаходитися на почесному місці  портрет Симона Петлюри. Громада з великої повагою ставиться до цієї постаті», ­ – розповіла  Людмила Олійник.

Іванна Кобєлєва працює у відділі популяризації історії Українського інституту національної пам'яті. Вважає, що такі екскурсійні маршрути повинні відбуватися щотижня чи щомісяця для гостей обласного центру. Каже, сьогодні в Києві відзначають День народження Симона Петлюри. Зокрема, біля Меморіального барельєфа Симону Петлюрі  за участі військовослужбовців ЗСУ, українського духовенства, високопосадовців, молоді відбувся урочистий захід.

«Симон Петлюра – це видатна постать  в історії України. Він розбудував та очолив українське військо 100 років тому. Адже саме державотворення 100-річної давнини стало фундаментом нашої сучасної держави. Для мене знаково, що я потрапила до Полтави, де народився цей видатний діяч.  Вважаю, що в вашому місті має бути і пам’ятник Петлюрі. І такі екскурсії повинні бути фішкою Полтави», ­ – сказала Іванна Кобєлєва.

22 травня в у Полтавському музичному училищі імені М.В. Лисенка о 18.00 за підтримки облдержадміністрації та Українського інституту національної пам’яті відбудеться виступ  гурту «Хорея Козацька» із нагоди 140-річчя від дня народження Симона Петлюри.

 

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk