Previous Next

Організатори універсальної книжкової виставки-ярмарку «ПОШУК» розповіли про її цьогорічні цікавинки

Надрукувати

За тиждень, 23-24 травня, у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського відбудеться Друга універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК». На прес-конференції члени оргкомітету розповіли, які цікавинки підготували цьогоріч для шанувальників книг.

– На «ПОШУК» приїдуть представники 42 видавництв із 13 областей України. Із-поміж локацій – не лише обласна універсальна наукова бібліотека, хоча вона задіяна цілком, а й обласна дитяча бібліотека, обласна бібліотека для юнацтва, поштове відділення №11, книгарня «ЗМІСТ», культурно-мистецький центр у Гоголевому. Програма виставки уже сформована – близько 70 заходів. Участь у «ПОШУКу» для видавців і книгорозповсюджувачів безкоштовна, – поінформувала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко. – Намагаємося проводити «ПОШУК» із цікавинками. Коли спілкувалися з представниками видавництв, які минулоріч відвідали виставку, то вони зазначали, що Полтава запам’яталася своїми родзинками.

– Одиниці областей в Україні мають такі проекти, як крайові, домашні книжкові виставки. Полтавський «ПОШУК» – це не стільки ярмарок із метою продати книгу, популяризувати її, а направду порушити питання про підвищення культури читання, важливість книги в нашому житті. Знаємо, що книга – це показник цивілізаційного розвитку й поступу суспільства. Прагнемо наповнити програму виставки певними маркерами, індикаторами якості, яка б відповідала статусу головної інтелектуальної події Полтавщини, – розповів кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка Гліб Кудряшов. – «ПОШУК» – це ще один крок Полтавської обласної державної адміністрації, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю в плані популяризації читання й книги. Приємно, що на захід приїжджають відомі видавці, автори, науковці, попри те, що паралельно відбуваються інші потужні масштабні виставки. Вони говорять: «Ми їдемо в Полтаву, бо там буде якість».

Гліб Кудряшов анонсував, що виставка присвячена 250-річчю від дня народження зачинателя української мови та літератури Івана Котляревського. Тож одним з основних іміджевих дійств стане показ 23 травня унікального примірника «Енеїди» 1809 року випуску з автографом автора. Під час урочистої церемонії відкриття «ПОШУКу» презентують поштовий календарний штемпель «Полтавщина – край любові». Вдруге відбудеться конкурс «Мистецтво друку», в якому візьмуть участь поліграфічні підприємства із 13 областей України. 24 травня о 15 годині, під час церемонії закриття виставки, нагородять переможців.

– Один з емблематичних заходів «ПОШУКу» – участь численної делегації Республіки Білорусь. Зокрема, виставку відвідають представники Міністерства інформації Республіки Білорусь, двох потужних видавництв. Полтава побачить ті ж видання, які країна представлятиме на міжнародній виставці у Варшаві. Новинки книжкового світу Республіки Білорусь привезуть до нас, – додав Гліб Кудряшов.

Директор Полтавської ОУНБ імені І.П. Котляревського Тетяна Зеленська розповіла, що цього року «ПОШУК» не помістився на двох поверхах бібліотеки, а розрісся й на третій. Додала, що крім показу унікального видання «Енеїди», в ПОУНБ представлять деякі старовинні видання із фондів закладу, а біля входу до бібліотеки працюватиме містечко майстрів.

Представлять на виставці й низку видань, розрахованих на дитячу аудиторію. У культурно-мистецькому центрі в Гоголевому проведуть всеукраїнську нараду видавців і книгорозповсюджувачів. Ще одна цікавинка заходу: ті, хто придбає книгу на «ПОШУКу», матиме змогу поставити унікальний штамп із написом, що цю книгу придбано саме на «ПОШУКу». Із купленим виданням потрібно буде підійти до інформаційного стенду виставки.

– Промоція книги відбуватиметься не лише у межах традиційних заходів – авторських презентацій чи автограф-сесій, а й у формі телемосту. Такого формату в нас ще не було. Науковці презентують видання у формі лекцій-диспутів, діалогу з читачами. Відбудуться поетичні зустрічі з групою авторів, літературно-мистецькі інсталяції, презентують арт-сторінки, гумористичні сторінки, – розповіла начальник відділу інформаційно-видавничої діяльності Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Оксана Лісан.

– Недарма дати проведення виставки не змінюються – 23 і 24 травня. Захід відбувається під куполом трьох подій: Дня філолога, Дня слов’янської писемності та культури і Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження, – додав Гліб Кудряшов.

У межах дводенного дійства триватимуть благодійні акції «Подаруй дитині казку» й "Подаруй книгу бібліотеці".

Із програмою ІІ універсальної книжкової виставки-ярмарку «ПОШУК» можна ознайомитися ТУТ.