Із 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації

Надрукувати

Із 24 квітня розпочався Всесвітній тиждень імунізації. Він триватиме до 30 квітня.

На брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини лікар-епідеміолог Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Перцевий розповів про важливість щеплень і роз’яснив, як вакцини захищають організм від важких інфекційних хвороб.
Лікар зауважив, що згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правцю, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекція типу B. Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю.
«Для того щоб запобігти спалахам хвороб та захистити тих людей, яким за віком чи через важкі хвороби та стани тимчасово не можна вакцинуватися, потрібен колективний імунітет. Для цього 95% дітей мають бути щеплені всім, що необхідно у їхньому віці, та не менше 80% дорослих мають вчасно робити бустерні щеплення від правцю і дифтерії», – сказав Олександр Перцевий.
Також лікар розповів про вакцинокеровані інфекції та щеплення від них. Зокрема зауважив, що з 2023 року в Україні почала зростати захворюваність на кашлюк. За перші два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання, за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків.
«Усім вагітним жінкам варто робити щеплення від кашлюку, дифтерії та правця в термін від 16-го до 32-го тижнів під час кожної вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це захистить дитину в перші місяці життя до отримання нею щеплень, – сказав Олександр Перцевий. – Вагітним та їхнім родинам також потрібно робити бустерні щеплення від COVID-19 та сезонну вакцинацію проти грипу».
Людям не варто боятися робити кілька щеплень одночасно — це світова практика, що дозволяє захиститися від кількох захворювань одразу. А застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів та надає захист від кількох інфекцій одразу.
Виключення існує лише для вакцини БЦЖ, яка вводиться окремо з мінімальним інтервалом в 1 місяць від інших вакцин.