«Працюємо над збереженням нашої історії і культури. Зокрема, попри війну археологічні дослідження Більського городища тривають», – Антон Чубенко

Надрукувати

Більське городище на Полтавщині – унікальна локація площею 5000 га, що належить до знаних археологічних пам’яток України та має неабиякий туристичний потенціал.

Починаючи з минулого століття, тут тривають розкопки. Археологи постійно знаходять на цій території артефакти скіфської доби, надзвичайно цінні для науки. Сьогодні Більське городище продовжують активно вивчати.
Із нагоди Дня пам'яток історії та культури відвідав історико-культурний заповідник «Більськ» заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.
«Більське городище – відома туристична локація в Україні та далеко за її межами. Працюємо над збереженням нашої історії і культури. Зокрема, попри війну археологічні дослідження Більського городища тривають. Це надзвичайно важливо, – зауважив Антон Чубенко. – Хочу підкреслити, що вони стають все більш масштабними, ґрунтовними, доказовими. До цього процесу активно долучаються міжнародні партнери».
Зокрема підтримують діяльність вітчизняних археологів і німецькі науковці.
Директор історико-культурного заповідника "Більськ" Ігор Корост розповів, що спільно планують провести сучасні наукові вивчення Більського городища. Так, команда меценатів Ukraine Art Aid Center, що діє за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики Німеччини, Німецько-українського товариства економіки та науки, фінансово підтримала проведення масштабних інноваційних досліджень на території найбільшої в Європі фортеці скіфського часу.
Уже в цьому році групою дослідників з України та Німеччини буде здійснено магнітометричні вивчення та LIDAR зйомку в межах найбільш унікальних та важливих складових об’єктів Більського городища – Західного та Східного укріплень. Цим же методом заплановано дослідити й ділянки могутніх фортифікаційних споруд городища протяжністю майже 35 км.
Антон Чубенко поспілкувався з колективом Історико-культурного заповідника «Більськ», обговорили пріоритетні шляхи розвитку.
«До повномасштабного вторгнення тут активно проводилися фестивалі, екскурсії, виїзні засідання. Маємо зробити все можливе, щоб Більське городище не втратило статус туристичної мекки області, щоб про цю перлину дізнавалося якомога більше і більше людей, – підкреслив Антон Чубенко. – На обласному рівні зробимо все для промоції Більського городища та підтримки зусиль колективу в цьому напрямі».