Previous Next

У Полтаві відкрили виставку про військових льотчиків періоду 30- 40-х років ХХ століття

Друк

На виставці відвідувачі можуть побачити речі, які належали військовим льотчикам періоду Другої світової війни.

Невідомий об'єктУ Полтавському музеї авіації і космонавтики відкрили виставку «Полтавці у повітрі Другої світової війни». В експозиції – півсотні експонатів. Це речі відомих пілотів – наших земляків: Михайла Глущенка, Івана Оніщенка, Катерини Олійник, Олексія Костенка, Івана Коваленка, Бориса Бежка та багатьох інших.

«Присвячена виставка військовим льотчикам із Полтави та області, які брали участь у Другій світовій війні. Речі, які тут експонуються, надали родичі військових. Збирали їх тривалий час. Це фото, книги, документи, нагороди та інше», – розповіла завідувачка сектору фондів наукової роботи музею Марина Окара.

На захід завітали полтавці, ветерани авіації, учасники АТО та представники Військового коледжу.

Як розповіла Марина Окара, серед жінок-льотчиць представлені речі уродженки села Терешки Катерини Олійник. Вона служила в 46-му гвардійському нічному бомбардувальному авіаційному полку, який називали «нічними відьмами». В експозиції – її льотні книги та нагороди. На початок війни жінка була професійною льотчицею. Служила в військово-повітряних силах із 1943 по 1945 рік. Брала участь у бомбардуваннях ворожих об’єктів в операціях визволення Кубані, Криму, Білорусі та Польщі.

На одному зі стендів – речі льотчика 30-х-40-х років минулого століття Михайла Глущенка. Це краги, захисна шкіряна маска, окуляри й документи. Михайло Глущенко народився в Котельві. Пройшов усю війну. Виконував бойові завдання в Білорусі, блокадному Ленінграді, був у партизанському загоні Сидора Ковпака. Служив у полку Гризодубової. Доставляв військові вантажі та боєприпаси на передову і в партизанські загони.

Нині у Полтаві проживає військовий льотчик Іван Ковалеко, якому цьгоріч виповниться 100 років. Він воював у складі важкого бомбардувальника Пе-8, був в екіпажі стрілком-радистом. Під час війни здійснив 300 бойових вильотів.

Виставку організували до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги у Другій світовій війні. Переглянути її можна в Полтавському музеї авіації і космонавтики.