Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві відкрили виставку про військових льотчиків періоду 30- 40-х років ХХ століття

На виставці відвідувачі можуть побачити речі, які належали військовим льотчикам періоду Другої світової війни.

Невідомий об'єктУ Полтавському музеї авіації і космонавтики відкрили виставку «Полтавці у повітрі Другої світової війни». В експозиції – півсотні експонатів. Це речі відомих пілотів – наших земляків: Михайла Глущенка, Івана Оніщенка, Катерини Олійник, Олексія Костенка, Івана Коваленка, Бориса Бежка та багатьох інших.

«Присвячена виставка військовим льотчикам із Полтави та області, які брали участь у Другій світовій війні. Речі, які тут експонуються, надали родичі військових. Збирали їх тривалий час. Це фото, книги, документи, нагороди та інше», – розповіла завідувачка сектору фондів наукової роботи музею Марина Окара.

На захід завітали полтавці, ветерани авіації, учасники АТО та представники Військового коледжу.

Як розповіла Марина Окара, серед жінок-льотчиць представлені речі уродженки села Терешки Катерини Олійник. Вона служила в 46-му гвардійському нічному бомбардувальному авіаційному полку, який називали «нічними відьмами». В експозиції – її льотні книги та нагороди. На початок війни жінка була професійною льотчицею. Служила в військово-повітряних силах із 1943 по 1945 рік. Брала участь у бомбардуваннях ворожих об’єктів в операціях визволення Кубані, Криму, Білорусі та Польщі.

На одному зі стендів – речі льотчика 30-х-40-х років минулого століття Михайла Глущенка. Це краги, захисна шкіряна маска, окуляри й документи. Михайло Глущенко народився в Котельві. Пройшов усю війну. Виконував бойові завдання в Білорусі, блокадному Ленінграді, був у партизанському загоні Сидора Ковпака. Служив у полку Гризодубової. Доставляв військові вантажі та боєприпаси на передову і в партизанські загони.

Нині у Полтаві проживає військовий льотчик Іван Ковалеко, якому цьгоріч виповниться 100 років. Він воював у складі важкого бомбардувальника Пе-8, був в екіпажі стрілком-радистом. Під час війни здійснив 300 бойових вильотів.

Виставку організували до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги у Другій світовій війні. Переглянути її можна в Полтавському музеї авіації і космонавтики.

Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk