Previous Next

На Полтавщині провели цифровий освітній форум

Надрукувати

В Обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді провели цифровий освітній форум. До участі в ньому долучилися представники сфери освіти, керівництво області. Обговорили питання цифровізації та сучасні тенденції в галузі. 

Учасників форуму привітали заступники начальника Полтавської ОВА Володимир Когут, Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і культури ОВА Євген Кончаковський, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики ОВА Ірина Особік, експертка офісу ефективного регулювання BRDO та проєкту Ксенія Плєвако.
Кращих освітян області відзначено Почесними грамотами Полтавської ОВА.
«Всі ми знаємо, що МОН і Мінцифра презентували новий освітній застосунок «Мрія», який цьогоріч планують масштабувати. Для того, щоб ефективно й швидко це зробити, потрібно забезпечити якісне впровадження освітніх інформаційних систем вже сьогодні, – зауважив Володимир Когут. – На цьому форумі зібрали представників найбільших українських освітніх інформаційних систем. Вони будуть презентувати свою продукцію та відповідати на запитання, щоб ви визначилися, який інформаційний продукт буде для вас кращим. Наше завдання – ефективно впроваджувати цифровізацію в освітню сферу».
Полтавською ОВА спільно з Департаментом освіти і науки проведено роботу щодо впровадження закладами загальної середньої освіти області освітніх інформаційних систем з метою переходу на електронну форму документів, що можуть створюватися у процесі діяльності закладу.
«На Полтавщині 100% закладів загальної середньої освіти обрали та здійснили підключення до освітніх інформаційних систем. Електронна система управління освітою зі збору, зберігання, управління, використання даних у сфері освіти дає змогу приймати обґрунтовані та ефективні управлінські рішення, – зауважив Антон Чубенко. – Цифровізація в галузі освіти – це вимога часу, дієвий інструмент для розвитку освітнього середовища».
Учасники заходу обговорили аспекти електронного документообігу у закладах освіти, ознайомилися з кращими практиками та обговорили перспективи. Також оглянули тематичні виставки освітніх інформаційних систем: Eddy, HUMAN, Єдина школа, Моя школа, Нові знання.
Ірина Особік закцентувала увагу на перевагах цифрової платформи «DREAM».
«Усі процеси, що відбуваються в громаді, області, країні з залученням інвестицій та впровадженням проєктів, – трансформуються в цифровий формат. Хто не використовує це, гавить можливість успішної реалізації будь-яких проєктів. Комфорт проживання в громаді – це те, наскільки забезпечена громада закладами освіти, охорони здоров’я, дорогами, гарними скверами, облаштованими вулицями. Саме для цього така платформа створена «DREAM» – майданчик для інвестора та громади, що потребує капіталовкладень», – акцентувала Ірина Особік.