У Полтаві відбулося відкриття виставки «Per aspera ad astra» («Через терни до зірок»)

Надрукувати

Почесний громадянин м. Полтава, перший космонавт – українець за походженням, льотчик-космонавт, який був відібраний до першого у світі загону космонавтів, П. Р. Попович, стверджував: «Без України, без українських фахівців (С. Корольова, В. Глушка, М. Янгеля, Г. Лозино-Лозинського), зокрема і полтавців, не було б космонавтики». Можна додати, що без  О. Засядька, М. Кибальчича, Ю. Кондратюка, М. Кисенка,  іншим був би також розвиток світової ракетної і реактивної техніки.

Науково-технічній діяльності цих діячів, внеску Полтавщини у розвиток ракетно-космічної галузі, присвячено експозицію Полтавського музею авіації і космонавтики (ПМАіК), яку фахівці вважають потужним інструментом поширення відображених у ній важливих відомостей з аерокосмічної історії. ПМАіК щорічно організовує різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію інформації щодо даної тематики.

Цього року це було проведення науково-просвітницької платформи з відкриттям виставки «Per aspera ad astra» («Через терни до зірок»). З космофілателістичних колекцій музею і приватних колекцій Михайла Меллін та Валерія Благодір».

З фондів музею експонуються: 6 поштових карток, 12 картмаксимумів (22 поштових конверти і 20 марок, випущених, зокрема, Україною, Німеччиною, Польщею, Болгарією тощо), зі штампами спецгасіння – до різних ювілейних дат в історії космонавтики, Полтавськими колекціонерами М. Меллін і В. Благодір надані матеріали для тимчасового експонування на виставці – 11 картмаксимумів, 22 кляйнбогени (марки, конверти) тощо, присвячені Ю. Кондратюку, С. Корольову, М. Кибальчичу, Г. Береговому, М. Янгелю та ін. 

В окремому розділі представлені також подаровані вихованцями полтавських освітніх закладів творчі роботи на теми: астрономія, космос, майбутнє.

Подія відбулася 11 квітня 2024 року в приміщенні музею.

Захід і презентація виставки приурочені до 12 квітня – Міжнародного дня польоту людини в космос і Дня працівників ракетно-космічної галузі України. В рамках науково-просвітницької платформи і презентації виставки виступили науковці – музейники, колекціонери, історики, які розповіли про важливі події в аерокосмічній історії України, про представлені «космічні» колекції.