Із початку року на Полтавщині зареєстровані 42 випадки захворювання на туберкульоз

Надрукувати

Щорічно з 1 по 31 березня в Україні триває Всеукраїнський місячник боротьби з туберкульозом. Із початку року на Полтавщині зареєстрували 42 випадки захворювання. Про це розповів лікар-епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Перцевий під час брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини.

«При вчасному виявленні та грамотному лікуванні туберкульоз – виліковний. Лікування протитуберкульозними препаратами в Україні – безплатне. І пам’ятайте, єдиний дієвий захист від туберкульозу – вакцина БЦЖ, яка включена в календар щеплень та проводиться для дітей на 3-5 добу після народження, а імунітет зберігається 7-10 років», – наголосив Олександр Перцевий.

Також лікар-епідеміолог поінформував про захворюваність на ГРВІ в області.

«За тиждень на гострі респіраторні інфекції, включно з COVID-19, захворіло 8 399 осіб, із них 4 778 дітей. У звʼязку з високим рівнем захворюваності на грип та ГРВІ на карантин закрили 5 закладів освіти. Найвищий показник захворюваності в Новоселівській, Щербанівській, Сенчанській, Коломацькій, Петрівсько-Роменській, Мачухівській тa Кобеляцькій територіальних громадах», – розповів Олександр Перцевий.

За його словами, минулого тижня від COVID-19 померло 3 особи. Всього від початку епідсезону 2023-2024 років зареєстрували 52 летальні випадки: 48 людей померли від COVID-19, 4 – від грипу.

На одинадцятому тижні цього року в області зареєстрували 55 випадків гострих кишкових інфекцій, 2 випадки сальмонельозу в Лохвицькій та Гадяцькій громадах, 1 випадок гострого вірусного гепатиту в Шишацькій громаді, 22 випадки скарлатини та 188 випадків вітряної віспи.

«На жаль вакцинація від вітряної віспи не включена в календар щеплень, але діти й дорослі можуть власним коштом робити щеплення. Позитивним досвідом вакцинації є США, де протягом пʼяти років знижено захворюваність на вітряну віспу на 80%. Створений імунітет після щеплення вакциною достатньо тривалий і зберігається протягом 20 років», – зауважив Олександр Перцевий.